Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

výtržnosti hooligans

S policií se rvaly tři stovky Sparťanů, ale obviněn byl jen jediný člověk

Rvačkou s policií skončil včera v noci pochod asi tříset fanoušků fotbalové Sparty. Chuligáni se vydali z Letné na Václavské náměstí, ačkoliv se nehrál žádný zápas. Prý jen chtěli oslavit Vánoce.

Oslava Vánoc se v podání fanoušků Sparty nehezky zvrhla. Dav Sparťanů ohrožoval kolemjdoucí a dostával se do varu. Na Václavském náměstí došla policii trpělivost a zasáhla. Výsledkem bylo několik zraněných a přes dvacet zadržených. Noční hlídka televize Nova byla u toho.
 

Ultras se začali scházet v Letenských sadech po devatenáté hodině - vyzbrojeni prapory, dýmovnicemi a světlicemi. Někteří měli na hlavách kukly. Průvod cestou neustále narůstal. Na Staroměstském náměstí měl už na tři sta hlav.
 

Tady už rowdies přicházejí k soše na Václavském náměstí. Mávají prapory a světlice od nich létají na všechny strany. Výtržníci ohrožovali kolemjdoucí, dopravu a rozhazovali kolem sebe dělobuchy.
 

 

Téměř celou horní polovinu náměstí ozařovaly plameny ze světlic a dělobuchů. Policisté z pořádkové jednotky už na nic nečekali vběhli mezi Sparťany. Ti začali hromadně prchat, většinou k Jindřišské ulici. Uprchlíky dokonce dohledával policejní vrtulník.
 

Při mele pod sochou svatého Václava bylo zraněno pět lidí - dva policisté a tři fanoušci. Těch nakonec skončilo v poutech celkem třiadvacet. Ještě v noci byli všichni zadržení propuštěni na svobodu. Pouze jeden člověk byl obviněn z násilí proti úřední osobě.
 

Ostatní vyvázli z povedené vánoční oslavy s podezřením z přestupku. Pro některé si ale museli přijet na policii rodiče - ještě jim totiž nebylo osmnáct.

tn.cz / gar