Sedm lidí v poutech! Policie ROZBILA pervitinový gang

Úspěchem skončil zásah jihlavských policistů proti výrobcům pervitinu. Sedm lidí skončilo v poutech, policie navíc zadržela materiál, který by stačil na výrobu jednoho a půl kila pervitinu, řekla ve středu mluvčí policie Jana Kroutilová.

Policie dokázala při jediném zátahu odhalit hned čtyři varny pervitinu najednou. "Za poslední léta to byla jedna z největších akcí proti drogové kriminalitě. Zadrželi jsme celkem sedm osob, zajistili finanční prostředky a drogy, které byly vyrobeny přímo při varu,“ řekl Petr Petr, vedoucího Územního odboru policie Jihlava.


Kriminalisté skupinu sledovali dlouhé měsíce, zásah proto proběhl bez komplikací. "Dvě z osob byly zadrženy přímo při výrobě pervitinu, jedna osoba těsně po výrobě,“ dodal kriminalista Radomír Němec. Policii se tak podařilo pořádně zahýbat drogovou scénou v krajském městě Vysočiny. "Podařilo se rozbít část drogové scény, což je vidět na nápadu kriminality,“ doplnil další kriminalista Radim Novák.

 

PSALI JSME TAKÉ:

Nutil těhotnou (18) k PROSTITUCI! Píchal jí PERVITIN!


Při zásahu se navíc podařilo zajistit sedm a půl gramu hotového pervitinu a čtrnáct a půl kila prášků, které jsou k výrobě potřeba. "Stačilo by to na výrobu jednoho a půl kila pervitinu v hodnotě asi jeden a půl milionu korun,“ potvrdil Petr Petr. Policisté navíc zabavili veškeré vybavení varny, pomocné látky i větší množství marihuany a finanční hotovost převyšující dvě stě tisíc korun.


Pachatelé nyní čekají v policejní cele na to, zda na ně bude uvalena vazba. Za trestnou činnost jim hrozí vězení od dvou do deseti let.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Dušan Vrbecký