Šéf Mladých konzervativců Fremr zbil muže a rozbil mu auto. Soud mu dal dva roky

Dva roky vězení dostal vůdce Mladých konzervativců Jiří Fremr. Měl zbít muže a poničit jeho auto při předloňských prvomájových oslavách.

Dvouletým trestem vězení s podmíněným odkladem na dva roky a uhrazením bolestného potrestal ve středu senát plzeňského okresního soudu předsedu Mladých konzervativců z Plzně Jiřího Fremra. Čtyřiadvacetiletý politik měl zbít a rozkopat auto jednomu muži při předloňské májové oslavě.
 

Poškozený Miloš Knedlhans jel po silnici v Plzni - Újezdu, kde si všimnul u krajnice dvojice muže a ženy, kteří se tam zřejmě hádali. Motorista zastavil u krajnice, stáhl okénko a zeptal se, co se děje. Obžalovaný prý začal muži nejprve nadávat, pak mu praštil pěstí do kapoty vozu.
 

Řidič vystoupil ven a šel se podívat na způsobenou škodu. V tom okamžiku ho měl obžalovaný Mladý konzervativec povalit na zem a zkopat. Následně měl Fremr ještě prokopnout zadní dveře vozu. Zbitý muž skončil v nemocnici s vážným poraněním nohy.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Facka Rathovi patří mezi nejlepší rvačky politiků světa

 

Útočník se později snažil pomocí svých právníků přesvědčit poškozeného muže, aby svoji obžalobu stáhnul, protože se Fremr obával před volbami skandálu. Sám útočník incident před soudem zlehčoval tvrzením, že se jednalo o běžnou venkovskou šarvátku.
 

Potyčka prý byla vzájemná. Rozčílilo ho, že měl roztrženou mikinu a kalhoty, proto pak kopl do dveří vozu Miloše Knedlhanse. Důvodem k útoku byla prý rychlá jízda motoristy, který projel kolem dvojice kráčející po kraji vozovky. Řidič prý zastavil, vystoupil z vozu a padly vulgarity na obou stranách, pak se dvojice začala prát.
 

"Jen jsem se bránil. Nejsem člověk, který mlátí lidi na potkání a už se vůbec necítím jako nějaký arogantní floutek," prohlásil student plzeňské právnické fakulty Jiří Fremr. Soud ale jeho verzi neuvěřil, soudce Boris Valový ji označil za nevěrohodnou.
 

cob tn.cz / Mediafax