Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Šéf ochránců přírody je ve vazbě za "ekovydírání"

Ilustrační foto.
Zdroj: Jindřich Kodíček
Ilustrační foto

Litoměřická policie obvinila předsedu Společnosti ochránců přírody z Litoměřic z vydírání.

Zatímco doposud se ochránci přírody dočkali občas z úst svých odpůrců hanlivého označení ekoteroristé, teď je možná nemine jiná přezdívka - ekovyděrači.


Policisté na litoměřicku totiž podezírají místního šéfa Společnosti ochránců přírody z toho, že se loni v několika případech odvolával k některým stavebním řízením. "Za stažení odvolání požadoval od investorů peníze pro svůj prospěch," řekla litoměřická policejní mluvčí Alena Romová.


Pro stavebníky může jakékoliv odvolání znamenat nemilé zdržení a zcela jim rozbít plánovaný harmonogram stavby.


Předsedou litoměřické Společnosti ochránců přírody je Lubomír Studnička, nyní je ve vazbě a hrozí mu až tři roky vězení.


Podle Litoměřického deníku, který o případu informoval jako první, jeden z oslovených podnikatelů s požadavkem na peníze souhlasil. Před předáním peněz ale bankovky označil a o všem informoval policii.


Společnost ochránců přírody Litoměřice se odvolávala nejen proti stavbám drobných investorů, zasahovala například i do stavby dálnice D8 či nyní dostavěného mostu přes Labe v Litoměřicích.


Kromě odvolání podávala společnost i žaloby, zažalovala v minulosti například ministerstvo životního prostředí kvůli souhlasu s dostavbou dálnice D8 přes České středohoří.

tn.cz / ČTK