pokus o vraždu

Šéfku úřadu, který bojuje se solárními barony, se někdo pokusil zabít!

Předsedkyni Energetického regulačního úřadu Alenu Vitáskovou, která je v současnosti jedním z nejstřeženějších lidí ve státě, se zřejmě tento týden pokusil někdo zabít. Smrt Vitáskové navíc měla vypadat jako nehoda. Televize Nova dnes získala exkluzivní informace o zločinu, jehož pachatel je zatím neznámý. Útok na Vitáskovou se odehrál i přesto, že ji už půl roku hlídá policie.

O Aleně Vitáskové se v poslední době mluví hlavně v souvislosti s takzvanými solárními barony - majiteli solárních elektráren - proti kterým rozjela kvůli cenám elektřiny tvrdý boj. Na druhou stranu i jí samotnou vyšetřuje policie. Ale kvůli častým výhrůžkám ji také chrání. "Já můžu potvrdit, že v poslední době dostala paní předsedkyně zastrašující sms zprávy," potvrzuje mluvčí ERU Jiří Chvojka.

 

V pondělí někdo poškodil výtah pro auta v domě, kde Vitásková bydlí. Poškození bylo takové, že se výtah mohl zřítit. Na několik hodin v něm uvízl přítel Vitáskové. Ta vše popisuje v hlášení, které sepsala pro ministra vnitra. Hlášení se nám podařilo získat. " Porucha byla hodnocena jako zcela neobvyklá s tím, že se jednalo o úmyslný čin. Z osmi nosičů kabiny bylo sedm zcela demontováno," stálo ve vyjádření. Vše se stalo v uzavřených prostorech domu. Není tak vůbec jasné, jak se tam pachatelé dostali.

 

 

Vitásková nepochybuje, že byl útok namířený na ni. V domě blízko centra Prahy žijí i jiní lidé, které mohli útočníci ohrozit. Nikomu z nich ale nikdo v poslední době nevyhrožoval. Jen Vitáskové. Útok se navíc stal jen den poté, co dům přestala střežit policie. "Je to minimálně třetí incident, velký bezpečnostní incident, za poslední čtyři měsíce," dodává mluvčí ERU Chvojka. Správce domu dostal přísný zákaz o útoku s kýmkoliv mluvit.

Hanuš Hanslík tn.cz / hru