Šel na matku i syna s motorovou pilou. Křičel, že je zabije

K rodinné tragédii se schylovalo v Uherském Hradišti. Opilý muž tam totiž ohrožoval rodinu nastartovanou motorovou pilou.

Jednatřicetiletý útočník byl minulý čtvrtek už krátce po poledni silně opilý. Do bytu, kde žije s družkou a malým synem, přišla v tu dobu na návštěvu jeho matka.


"Po chvíli se muž začal s matkou hádat. V rozčilení šel do kuchyně, kde bral do ruky nůžky a nože a vyhrožoval, že matku zabije," přiblížil případ policejní mluvčí Aleš Mergental.


Družka však agresivnímu opilci vše z rukou vytrhla. "Muž pak odešel na chodbu, kde měl odloženou motorovou pilu. Nastartoval ji a přišel do pokoje. Přítelkyně na něj křičela, ať toho nechá. On se však pustil s nastartovanou pilou proti ní," dodal mluvčí.


Žena přitom držela v náručí jejich několikaměsíčního syna. Muž před nimi máchal s motorovou pilou, ale naštěstí nikoho nezranil.


Pak se najednou otočil a šel za svou matkou. Té začal s pilou v rukách vyhrožovat také. Nakonec naštěstí pilu vypnul. Nezraněná matka z bytu utekla. Muž se uklidnil a šel spát.


"Vystrašená žena následně oznámila celou událost na policii. Policisté ihned vyjeli k bytu, kde jednatřicetiletého muže zadrželi. Po výslechu mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování, za což mu hrozí až tři roky vězení," upřesnil Mergental. Agresor byl navíc na deset dní vyhoštěn z bytu.

TN.cz