Sousedy si nevybereš

Senior se maskoval při ničení sousedovy zahrady. Spory vyšetřuje policie.

Spory mezi sousedy jsou těžko k pochopení
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Neuvěřitelné spory mezi sousedy na Brněnsku se dostaly tak daleko, že je musí vyšetřovat policie. Hádky odnesly zahrady. Jeden třiaosmdesátiletý mstitel se dokonce v noci při ničení maskoval. Když na něj majitel zařval, leknutím mu spadla šála a soused ho poznal, řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

První případ se stal krátce po půlnoci v obci Tvarožná v Brně-venkov. „Podezřelé zvuky donutily dvaašedesátiletého majitele domu vykouknout z okna. Na trávníku před domem pobíhal muž maskovaný kulichem a šálou přes obličej. Přitom rozléval neznámou tekutinu,“ dodal mluvčí.


Majitel ihned vyběhl před dům a na vetřelce zakřičel. Ten se tak vyděsil, že mu šála, omotaná kolem obličeje, spadla na zem. „To stačilo majiteli domu k tomu, aby v nezvaném hostu poznal třiaosmdesátiletého muže, s nímž nemá již několik let dobré vztahy,“ vysvětlil mluvčí.
Ničitel skončil na služebně, kde se k činu přiznal. Teď čelí trestnímu stíhání za poškození cizí věci.


To ale není všechno, co se na Moravě stalo. V Ivančicích řešil osmadvacetiletý muž dlouhodobé sousedské spory tím, že neznámou tekutinou polil vzrostlé thuje, které tvoří přírodní oplocení domu pětasedmdesátiletého majitele. „I v tomto případě je škoda vyšší než dvacet tisíc korun,“ pokračoval Malášek.


Poslední incident vyšetřují policisté v nedaleké obci Hlína. Tam u rekreačních chat řádí zatím neznámý vandal. Sedmašedesátiletému majiteli opakovaně na zahrádce u jeho chaty vytrhal rostliny ze záhonů a naházel je do studny. Policisté po něm pátrají.
 

tn.cz/luk