Seniorka z Mariánských Lázní naletěla podvodnici a přišla o desetitisíce korun

Policie - Ilustrační foto
Zdroj: TN.cz
ilustrační foto

Policisté z Mariánských Lázní pátrají po neznámé podvodnici, která vylákala desetitisíce korun od sedmdesátileté ženy. Vydávala se za sekretářku jejího synovce, který ji poslal vypůjčit si peníze, informoval v neděli mluvčí policie Pavel Valenta.

"Podvodnice přišla v pátek dopoledne do Smetanovy ulice za seniorkou, kterou předtím opakovaně telefonicky kontaktovala, za účelem zapůjčení peněz. Žena telefonátu uvěřila a požadovanou finanční hotovost předala před domem neznámé ženě, která měla být údajnou sekretářkou jejího synovce," řekl mluvčí Valenta. Po předání finanční hotovosti, která se pohybovala v deseti tisících, zavolala seniorka synovci, který o žádné půjčce nevěděl a nikoho si pro peníze neposlal.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Zastupitel obral ženu o čtvrt milionu, slíbil jí byt v pražských Řepích
 

Kriminalistům se během vyšetřování podařilo zjistit, že podvodnice je ve věku kolem 20 let, je vysoká asi 165 centimetrů, má štíhlou postavu, vlasy měla dlouhé kaštanové barvy a na spodním rtu bolák, přelepený náplastí. Oblečená byla do sportovního oblečení a na nohou měla vysoké boty, pravděpodobně kozačky.

fim tn.cz / Mediafax