Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

falešná loupež

Servírka fingovala přepadení. Praštila hlavou o futro a lehla si pod stůl

Servírka v Mělníku fingovala loupežné přepadení. V restauraci nejprve sebrala tržbu, pak se úmyslně poranila, rozházela po místnosti židle a tvrdila, že ji přepadli lupiči. Odhalila ji kamera.

Servírka si při všem tom loupežném plánování a přípravě falešného přepadení neuvědomila, že ji v restauraci sledují bezpečnostní kamery. A právě natočené záběry ji usvědčily. Zoufalá servírka si prý přepadení vymyslela kvůli dluhům, teď jí za to ale hrozí až dvouleté vězení.
 

Záběry z kamer nejsou příliš kvalitní, ale jasně ukazují, co se ve ztemnělé místnosti děje. Žena přichází ke stolu, shazuje židli a lehá si na zem. Žádný maskovaný lupič, žádná rvačka, žádné přepadení.
 

Servírka se ještě předtím dokonce udeřila hlavou o rám dveří. Těžko říct, proč si myslela, že kamery její počínání neodhalí. Přitom o nich věděla. V restauraci mají dvě "kasírtašky" pro obsluhování hostů a jednu pro výherní terminál. Peníze zmizely ze všech tří.
 

 

Celková škoda byla kolem čtyřiceti tisíc. Kdo by ale čekal, že je servírka někde roztočila, spletl by se. Měla je pro vymahače. "Dluhy, dluhy, dluhy. Půjčila jsem si na špatným místě," přiznala důvod krádeže servírka.
 

Zoufalým činem chtěla řešit svou zoufalou situaci. Jenže teď je to ještě horší. Když se podvod provalil, přišla o práci, rozešel se s ní přítel a navíc může jít do vězení. Hrozí jí trest až dva roky vězení. "Je to první kiks v životě. Jestli se chcete zeptat, jestli mám něco v trestním rejstříku, tak nemám," omlouvala se servírka.
 

Hned po výslechu zamířila zpátky do restaurace. Omluvit se a požádat o druhou šanci. Majitel podniku už jí ale nevěří.

tn.cz / gar