Pondělní nehody: 11 zraněných, pět vážně

Nový týden začal na silnicích vážnými nehodami. Dva lidé se vážně zranili při srážce v Mikulově. Nehoda na Karlovarsku si vyžádala šest zraněných.

Dvě osobní auta se v Mikulově na Břeclavsku srazila před devátou hodinou ráno u odbočky na Březí.


Hasiči vyprostili z vraků zraněné posádky. "S dvěma těžce zraněnými lidmi odletěl do nemocnice vrtulník," řekla policejní mluvčí Kamila Haraštová. Každý ze zraněných s největší pravděpodobností seděl v okamžiku srážky v jiném voze.


"Favorit se čelně srazil s hyundaiem na silnici 414, kterou vyšetřovatelé úplně uzavřeli. Provoz v okolí havárie odklání a řídí dopravní policie," řekla Haraštová.


Bouralo se i na Karlovarsku. Dvě osobní auta se střetla po osmé ráno na silnici I/20 u obce Doubí. Na místě je hlášeno pět zraněných, informoval agenturu Mediafax Lukáš Hutta z karlovarské záchranné služby.

GALERIE: Nehoda na Karlovarsku

1
/
7
Zdroj: HZS
Nehoda na Karlovarsku-1


"Čtyři lidé odvezly sanitky záchranné služby na oddělení chirurgie do karlovarské nemocnice. Jednu osobu s vážným mnohačetným poraněním transportoval vrtulník záchranné služby do plzeňské fakultní nemocnice," řekl Lukáš Hutta.


V Průšánkách na Hodonínsku srazilo krátce před druhou hodinou odpoledne nákladní auto cyklistu. " Čtyřiatřicetiletého cyklistu jsme převezli s lehčími až středně vážnými poraněními do hodonínské nemocnice," řekl mluvčí jihomoravské záchranky Radek Turin.


"Cyklista nedal přednost odbočujícími nákladnímu autu Iveco a narazil do něj. Při dechové zkoušce jsme zjisitili požití alkoholu jen u cyklisty. Naměřili jsme mu 1,68 promile, řekl mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.


Na Pražském okruhu o půl jedenácté boural i taxikář. Jel zřejmě příliš rychle a jeho auto narazilo do sloupu. S vážnými zraněními skončil v nemocnici, podrobnosti TADY.


Kvůli dvěma nehodám stojí dálnice D11. K nehodě letěl i vrtulník.
 

tn.cz / Mediafax