Šest volejbalistek převezli z hotelu do nemocnice! Mají průjem a zvrací

Sanitka - záchranka
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Hned šest žen z jabloneckého hotelu Rehavital skončilo v úterý večer v nemocnici. Měli průjem, zvraceli a měli mírnou teplotu. Drobné problémy mělo ještě dalších dvacet návštěvníků hotelu.

Podle informací TV Nova by se mělo jednat o české volejbalové reprezentantky. Tři ženy lékaři převezli na infekční oddělení a tři na internu. "Ošetřili jsme ještě dvacet lidí, kteří neměli tak silné potíže, ti zůstali v hotelu,“ řekla mluvčí libereckých záchranářů Lenka Markovičová.
 

Kolik přesně lidí z hotelu má potíže, zatím lékaři nevědí. "Zatím ani netušíme, z čeho potíže mohou mít, teprve nyní to budeme na místě zjišťovat. Bylo by předčasné tvrdit, že je to z jídla,“ uvedla vedoucí protiepidemiologického oddělení liberecké hygieny Jana Prattingerová.
 

Hygienici se nyní proto na hotel zaměří, důkladně prozkoumají především hotelovou kuchyň.
 

Před časem podobně onemocněly na Jablonecku děti z Českolipska, které se rekreovaly na ozdravném pobytu v Ondříkovích. I je trápily úporné průjmy, zvracení a teploty.
 


Původní podezření na otravu jídlem se nepotvrdilo, rozbory nakonec prokázaly, že za potíže mohly noroviry. Právě ty vyvolávají silné průjmy a úporné zvracení. Dalšími příznaky jsou žaludeční křeče, nevolnost, bolesti hlavy, bolesti svalů, malátnost a někdy také zvýšená teplota.
 

tn.cz / Mediafax / hmr