SEXUÁLNÍ ZVRHLÍK přepadával a OBTĚŽOVAL dívky! Soud mu NAPAŘIL 7,5 ROKU!

přepadával mladé dívky
Zdroj: Mediafax
Lukáš Dostál přepadával a sexuálně obtěžoval mladé dívky. Odsedí si sedm a půl roku vězení.

Vrchní soud v Olomouci ve středu zvýšil trest Lukáši Dostálovi, který měl v Brně přepadávat mladé dívky. Z šesti roků vrchní soud zvýšil trest na sedm a půl roku vězení.

Jedenatřicetiletý Lukáš Dostál měl jedenkrát v roce 2008 a šestkrát od května do srpna loňského roku napadnout mladé dívky.


„Případ z roku 2008 jsme vrátili krajskému soud, aby vyslechl napadenou dívku. Krajský soud pochybil, když její výpověď pouze přečetl,“ uvedl mluvčí vrchního soudu Petr Angyalossy.


Za dalších šest případů soud poslal Dostála na sedm a půl roku do věznice s ostrahou. „Šestiletý trest byl příliš mírný. Také sedm a půl roku je spíše mírnější trest, zohledňuje však skutečnost, že obžalovaný v době útoku měl vlivem své sexuální poruchy sníženou příčetnost,“ doplnil mluvčí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

PODÍVEJTE SE! Učitelka V HODINĚ láskyplně OSAHÁVÁ ŽÁKA!


Obvykle nečekaně přistoupil k dívkám a pod pohrůžkou násilí nebo zabití s nožem v ruce je donutil, aby strpěly osahávání z jeho strany na intimních místech, případně se snažil s nimi provádět různé sexuální praktiky. V několika případech, kdy se dívky bránily, odešel s nepořízenou.


Většinou jej vyrušili náhodní chodci, případně se dívkám podařilo Dostála odstrčit a utéct. V jednom případě způsobil dívce těžkou újmu na zdraví, kdy u ní vznikla posttraumatická stresová porucha.


Proti rozhodnutí vrchního soudu není odvolání, je možné pouze dovolání k nejvyššímu soudu.

Mediafax/tn.cz