Tady šlo o život

ŠÍLENÉ VIDEO: Pomozte najít piráta z R10! Brutálně vybrzdil kamion s dusíkem

Na redakci TN.cz se obrátil řidič kamionu, kterého na rychlostní silnici R10 u Mladé Boleslavi nevybíravým způsobem vybrzdil silniční pirát. Chybělo málo a mohlo dojít ke katastrofě!

"V úterý 08. 10. 2013 jsem jel po 12. hodině po rychlostní silnici R10 směrem od Mladé Boleslavi na Mnichovo Hradiště. Nevybíravým způsobem tam mě a řidiče dodávky vybrzdil řidič černého SUV," říká řidič Marian B.
 

Znáte řidiče nebo majitele černého Volkswagenu Tuareg? Ozvěte se nám na zpravy@nova.cz nebo volejte na 606090909.
 

Vše zachytila kamera umístěná právě v kamionu řidiče kamionu. Cisternu předjížděla dodávka. Zezadu se k ní přiblížil černý Volkswagen Tuareg s plzeňskou značkou, jehož řidiče zřejmě rozběsnilo, že dodávce trvá nějakou dobu, než cisternu předjela.
 

Když se dodávka zařadila do pravého pruhu před kamion, předvedl řidič Tuaregu nechutný manévr - dodávku vybrzdil. Její šofér ihned šlápl na brzdy, ale v tu chvíli hrozila srážka s cisternou plnou tekutého dusíku jedoucí za ní.
 


"Nechybělo mnoho a mohlo dojít k velkému neštěstí. Vozím za sebou 30 tisíc litrů tekutého dusíku. Náraz by znamenal katastrofu," dodává Marian. Ten ale naštěstí pohotově strhnul kamion do levého pruhu a nárazu se vyhnul. Ze záběrů je jasně vidět, že Tuareg měl před sebou prázdnou silnici a neměl důvod k brždění.

Ani jeden ze zúčastněných řidičů tuto událost neohlásil, a tak jsme to tedy udělali my. Záznam jsme poskytli mladoboleslavské policii. "Uvedeným záznamem se budeme zabývat a po jeho vyhodnocení se rozhodneme o dalším postupu," řekl TV Nova mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.

Celé video najdete tady:

 

ČTĚTE TAKÉ:
PIRÁTI SILNIC: Kdo nejčastěji umírá na českých silnicích?

vrl TN.cz