Do vězení nepůjde

Šíleného Kazacha, který vybržďoval a kopal do aut na D1, zavřeli na psychiatrii

Mladý student (23) z Kazachstánu v červenci svoji nebezpečnou jízdou na dálnici D1 ohrozil život několika lidí. Několikrát vybrzdil řidiče, poté dokonce z auta vystoupil a kopal do projíždějících aut.

Kazachovi hrozilo až osm let vězení, soudní znalci ho ale teď poslali místo do vězení na psychiatrii. Podle nich byl totiž nepříčetný a skončí na psychiatrické léčebně v Bohnicích.
Třiadvacetiletý Kazach 3. července na dálnici D1 na Vysočině vybrzďoval ostatní řidiče. Poté dokonce zastavil, vystoupil a začal nadávat ostatním řidičům. To ale nebylo vše. Do projíždějících aut ještě kopal.
 

Když se k místu přiblížila policejní hlídka, nasedl zpátky do své octavie a začal ujíždět, při čemž opět ohrozil několik řidičů. Po zadržení v cele na policisty ještě zaútočil.

 

Ačkoliv Kazach na dálnici nebezpečně řádil, nikomu se tehdy jako zázrakem nic nestalo.
 

Co se tehdy stalo?

Konflikt 1
 

Agresor začal napadat ostatní řidiče pravděpodobně na 150. kilometru dálnice D1. Tam náhle zastavil svoje vozidlo uprostřed dálnice a donutil tak za ním jedoucí auta, aby prudce zpomalila a zastavila. Sám ze svého vozidla vystoupil, začal křičet a nohou opakovaně kopal do vozidla, které předtím na dálnici vybrzdil.
 

Konflikt 2
 

Následně se rozběhl k dalšímu vozidlu, které donutil zastavit. Pak udeřil do čelního skla tak silně, že ho rozbil. Napadený řidič z místa v obavě o svůj život raději odjel.
 

Konflikt 3
 

Šílený řidič ve svém jednání pokračoval a rozběhl se k dalšímu autu. I tentokrát musel napadený řidič zastavit. V tu chvíli cizinec na auto bezdůvodně zaútočil a jakmile se k němu přiblížil udeřil pěstí do kapoty, poté do pravého zpětného zrcátka a nakonec kolenem do pravých předních dveří.
 


 

Konflikt 4
 

Na 153. kilometru dálnice opět zastavil v plném provozu a donutil tak některé z řidičů jedoucích za ním prudce brzdit. Většině řidičům se podařilo auto objet, ale řidič s návěsem musel auto úplně zastavit. I tohoto muže se snažil napadnout figurkou psa, kterou stále držel v ruce. Do kabiny se mu nepodařilo dostat. Přesto zničil přední světlo, směrové světlo a spodní krycí masku.
 

Konflikt 5
 

O dalších sedm kilometrů dál začal dálkovými světli "problikávat“ před sebou jedoucí auto značky Kia. Po chvíli se zařadil vedle něj a pokusil se vůz vytlačit ze silnice. Dohromady třikrát do auta naboural a ohrožený řidič je s obrovským štěstím udržel své auto na dálnici.
 


Konflikt 6

 

O půl kilometru dál stejně ohrožoval řidičku Audi A3. Vzhledem k plnému provozu se žena neměla před agresorem kam uhnout. Neměla ani možnost zrychlit kvůli pomaleji jedoucím vozidlům. Bezohledný řidič pak v plné rychlosti a bez známek brzdění narazil ze zadu do Audi. Žena dostala smyk, který jen zázrakem vyrovnala a nehavarovala. V šoku pak zastavila vozidlo.
 

Policii se šíleného mladíka podařilo zastavit až na 178. kilometru dálnice, kde auto odstavil v připojovacím pruhu. Cizinec sice nebyl pod vlivem alkoholu, zato u něj bylo zjištěno ovlivnění amfetaminem.

hmr s přispěním Davida Pika tn.cz / TV Nova