Řidičák mít ani nemohl

Silniční kontrola se zvrtla ve zběsilou honičku s policisty

Mladík se snažil ujet
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Bouračkou do policejního auta skončila noční honička v Brně-venkov s ujíždějícím sedmnáctiletým cizincem ve Škodě Felícii. Navíc ve vozidle byla na sedadle spolujezdce šestnáctiletá dívka a její o tři roky mladší kamarádka, řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Policisté chtěli krátce před půlnocí v Modřicích zkontrolovat řidiče škodovky. Ten ale šlápl na plyn a začala honička. „Vůz pronásledovali až do obce Ledce. Celou dobu řidič felície nereagoval na výzvy policistů k zastavení,“ dodal mluvčí.


Nakonec se policistům podařilo unikající vůz zablokovat, ale tím to neskončilo. Mladík ve snaze uniknout do policejního vozu naboural. „Následná zjištění policistů byla překvapivá. Za volantem auta seděl sedmnáctiletý cizinec. Navíc ve vozidle byla jako spolujezdkyně šestnáctiletá dívka s její o tři roky mladší kamarádkou. Na místě policisté zjistili, že šofér pochopitelně není držitelem potřebného řidičského oprávnění,“ vysvětlil Malášek.


Trojice měla štěstí, že se nezabila. Stařičká škodovka totiž postrádala technickou prohlídku a nikdo neplatil ani povinné ručení. „Při vyšetřování pak policisté zjistili, že mladý řidič užil auto bez vědomí jeho majitele. Škoda na vozidlech je více než deset tisíc korun,“ ukončil mluvčí s tím, že policisté případ nadále vyšetřují.
 

tn.cz/luk