Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

TO SNAD NE! Úředník radnice sváděl nezletilé dívky k sexu. SKONČIL VE VAZBĚ!

Ve vazbě skončil devětadvacetiletý vedoucí odboru kanceláře starosty Městského úřadu Holešov, podle policie se dopustil závažného trestného činu. Jak agentuře Mediafax ve středu řekla bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková, ve vazbě je už několik dní.

"Vyšetřování není u konce, proto nechceme sdělovat bližší informace. Mohu jen říct, že je ve vazbě už několik dní. Nechceme zatím ani upřesnit, jaké konkrétní závažné trestné činnosti se podle nás dopustil," uvedla pro Mediafax Tušková.


Podle dostupných informací se měl úředník snažit přes internet nabízet nezletilým dívkám sex. "Muž je obviněný ze svádění k pohlavnímu styku. Nezletilé dívky kontaktoval pod různými přezdívkami na internetu asi osm let, v posledních letech denně," řekla pro server iDnes soudkyně Okresního soudu v Bruntále Jana Janečková. Jak dále uvádí server, obviněný měl dívkám podrobně popisovat, co by s nimi dělal a vyměňoval si s nimi fotografie, na kterých byli nazí. Sám se údajně přiznal, že ho vzrušují dívky kolem 11 až 15 let.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Fotbalista NESMÍ HRÁT. Přes internet OBTĚŽOVAL NEZLETILÉ DÍVKY


"Prakticky vše se dovídám jen z tisku. Od policie jsme obdrželi vyjádření, kde stálo, že vyšetřování nijak nesouvisí s výkonem jeho práce na úřadě. Jde tedy o jeho soukromou věc a my budeme postupovat dle zákona a samozřejmě budeme ctít presumpci neviny. Zatím čerpá vedoucí odboru kanceláře starosty dovolenou a až ji vyčerpá, bude o dalším postupu rozhodovat tajemník úřadu a personalisté, a to podle zákoníku práce," sdělil agentuře Mediafax starosta Holešova Zdeněk Janalík (ODS).


Chod města podle Janalíka absence vedoucího odboru nijak neovlivní. "Momentálně je vedením odboru pověřen dosavadní zástupce odboru a poté se uvidí. Jediné, co k věci mohu říct, že své pracovní povinnosti si vedoucí odboru vždy plnil a v této rovině s ním nikdy žádné problémy nebyly," dodal Janalík.


Případem se zabývají bruntálští policisté a o vazbě rozhodl bruntálský soud, a to proto, že na trestnou činnost se přišlo ve zdejším regionu.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Mediafax/tn.cz