Velký zátah

Takhle se v Česku vyrábějí asijské padělky značkového oblečení. UNIKÁTNÍ VIDEO

Celníci dnes objevili sklady plné padělků oblečení a kabelek v pěti objektech obchodního centra Asia Dragon Bazar na Chebsku. Co je ale důležitější, našli profesionálně vybavenou padělatelskou dílnu.

V některých objektech se padělky vyráběly, v dalších skladovaly. "Zajistili jsme i stroje a zařízení v pořizovací hodnotě cca 1 milion korun, například ramenový vyšívací stroj značky SWF a devět kusů zařízení k sítotiskovému a nažehlovacímu opatřování značek na výrobky," popsala Blahutová s tím, že celníci objevili i sklady již hotového padělaného zboží.
 

"Zajistili jsme tři tisíce kusů textilních výrobků a téměř osm tisíc padělků galanterních výrobků, tedy tašky, kabelky či peněženky. Všechny výrobky porušovaly práva celkem k patnácti ochranným známkám, jakými jsou například Prada, Louis Vuitton, Chanel nebo Armani. Cena originálního zboží by představovala asi 90 milionů korun," doplnila Blahutová.

PSALI JSME:

Celníci zabavili padělky značkového oblečení za 34,8 milionu korun
 

Při akci s krycím názvem Cross zadrželi celníci tři muže. Teď zjišťují, jestli a do jaké míry se podíleli na přečinu porušování práv k ochranné známce.

fim tn.cz / Mediafax