Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Skromný hrdina

Školník, který zachránil školačku před znásilněním, odmítl ocenění

Zdroj: TV Nova

Školník Pavel Škvrna, který v Pardubicích na konci dubna zachránil školačku (12) před znásilněním, odmítl ocenění od magistrátu. Vzkázal, že se nechce zviditelňovat. Udělal by to prý každý.

Školník Pavel Škvrna a policistka Beata Říhová zachránili v Pardubicích na konci dubna školačku (12) před znásilněním. Tu napadl a odvlekl za keř opilý zvrhlík (30), který měl na sobě dámské oblečení a plenu s kousky vepřového masa. Pardubický magistrát chtěl oba zachránce ocenit. Školník však cenu odmítl.
 

Zvrhlík napadl dvanáctiletou dívenku přímo před školou, zatáhl ji do za nedaleký keřík. Ve znásilnění na poslední chvíli zabránil školník Pavel Škvrna, který uslyšel křik dívenky. Okamžitě se proto vydal školačce na pomoc. Rozruchu si všimla i policistka v civilu Beata Říhová. Oba se vydali za deviantem, ten když je viděl, utekl.
 

Školník s policistkou ho však dopadli a zneškodnili. "Školník toho muže shodil na zem. Já jsem mu dala jednu ruku, udělala jsem páku. Přidala jsem mu tu druhou, tu jsem zaklekla a v páce jsem ho držela až do příjezdu policie,“ popisovala Říhová.
 

[IMAGEBOX_974042]Zvrhlík s vepřovým v rozkroku se pokusil znásilnit školačku

[IMAGEBOX_974042]

Všechny šokovalo, jak muž vypadal. Kromě toho, že byl silně opilý, měl na sobě dámskou podprsenku, punčochy a v kalhotech plenu s kousky vepřového masa.
 

Zatímco Říhova si cenu za čin na pardubickém magistrátu převzala, školník nikoliv. Vzkázal, že se nechce zviditelňovat, protože podle něj by tento čin udělal každý.

hmr tn.cz / TV Nova