Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.11. 2012 17:47
Dostala podmínku

Skončíš, jinak zveřejním tvé intimní fotky, vyhrožovala starostka učitelce

Miloslava Vlková (ČSSD)
Zdroj: Mediafax
Exstarostka Štěchovic a krajská zastupitelka Středočeského kraje Miloslava Vlková (ČSSD)

Bývalá starostka Štěchovic a krajská zastupitelka Středočeského kraje Miloslava Vlková (ČSSD) dostala za vydírání podřízené podmínku. Podřízené vyhrožovala, že zveřejní fotky, na kterých byla mladá učitelka nahá!

Okresní soud potrestal bývalou starostku Štěchovic Miloslavu Vlkovou za vydírání své bývalé podřízené. Nepravomocně byla odsouzena na 7 měsíců s podmíněným odkladem na 1 rok. Soud ke stejnému trestu odsoudil i Lenku Hnilicovou, která se na vydírání také podílela.
 

Vlková ještě jako starostka nutila mladou učitelku v mateřské školce a knihovnici k tomu, aby odstoupila z funkcí v knihovně a informačním středisku. Pokud by tak neučinila zveřejnila by její choulostivé fotografie, na nichž byla učitelka nahá.
 

Ačkoliv učitelka z knihovny i informačního střediska odešla, její intimní fotografie se na veřejnosti objevily. Proto učitelka Vlkovou i Hnilicovou zažalovala. Soud je ve středu uznal vinnými.
 

"Obžalované vyvíjely stupňující nátlak, agresivním a vulgární způsobem vyhrožovaly ztrátou zaměstnání ve školce," prohlásila soudkyně Jitka Drábková. "Navíc předmětem hlavního líčení bylo jednání na obecním úřadě o výpovědi, a ne o fotografiích, které nevnímám jako pornografii," podotkla samosoudkyně.
 


Obě odsouzené ženy s verdiktem soudu nesouhlasí a dokonce soud považují za šikanózní. „Nebyly vůbec naplněny aspekty trestného činu vydírání,“ poznamenal právník, který zastupoval exstarostku Vlkovou.
 

Rozsudek ještě není pravomocný, protože státní zástupce i obě obžalované si ponechali lhůtu na rozmyšlenou.

tn.cz / Mediafax / hmr