Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.10. 2010 19:13

Pátrání ON-LINE: Podezřelý na svobodě! Nález plyšové hračky

Anička: Podezřelý na svobodě
Zdroj: TN.cz
Anička: Podezřelý na svobodě

Muže, který byl v úterý v souvislosti se zmizením dívky zadržen, policie obvinila z trestného činu zbavení osobní svobody. Jedenačtyřicetiletý recidivista se k činu nepřiznal, policisté proti němu mají jen nepřímé důkazy. Byl dnes propuštěn, protože soud neakceptoval návrh na jeho vzetí do vazby.

Podívejte se na celou tiskovou konferenci pražských policistů

 

 

PSALI JSME:

 

Sledujeme ON-LINE

 

18:02 Dnešní policejní pátrání v místech, kde se ztratila devítiletá Anna Janatková, skončí zřejmě kolem 19:00. O tom, jakým způsobem bude v sobotu pokračovat, policie teprve rozhodne.17:37 Kriminalisté prohledali v oblasti rezervace Draháň z celkové plochy 10 km 2 zhruba 3 kilometry. V sobotu ráno kolem deváté se vrátí na místo a budou dále pokračovat v akci. 

 

17:05 Policisté po zbytek dne do současné chvíle propátrávají početné rokle chráněné přírodní rezervace Draháň. Hledají v teritoriu 10 km 2. Šéf pátracího týmu Rostislav Komínek na mapách zmíněné oblasti plánuje strategii sobotního pátrání.


Policisté propátrávají početné rokle chráněné přírodní rezervace Draháň:

 

16:27 Kriminalisté pravděpodobně přeruší hledání Aničky. Srocují se a vyhodnocují závěry pátečního pátrání. 

15:58 Ta situace se opakuje - u map se vytvořil hlouček policistů, kteří se pokoušejí nalézt Aničku. Jenže čas kvapí a za chvíli se začne smrákat.

 

15:20 Policie: Pátrat v lokalitě Troja-Draháň budeme celý víkend. Využíváme kapacity uvolněné pro tuto akci, která podle dalších předpokladů bude pokračovat i v příštím týdnu. V pátek počítají muži zákona, že budou hledat Aničku až do setmění.

 

 

14:27 Policii se přihlásil člověk, který v lokalitě Draháň našel dětskou plyšovou hračku, kterou kriminalisté ihned zajistili. Muž ukazuje na velitelském stanovišti, ve kterých místech hračku objevil. Zatím není jasné, zda se to vztahuje k ostře mediálně sledovanému případu zmizení Aničky.

 

14:04 Na velitelské stanoviště dorazili Hasiči Rescue. Členitý terén propátrávané lokality má potíž ohledně převisů. Policie předpokládá, že do některých míst se budou hasiči slaňovat.

 

 

13:53 Policie posiluje svůj pátrací tým o další příslušníky, její centrální stanoviště je doplňováno o další vozy a techniku. Chráněná oblast Draháň si to vyžaduje svou rozsáhlostí.

 

13:37 Specialisté prohledávají kanály. Ty směřují do Vltavy. Najdou Aničku právě tam?

 

13:27 Policisté hledají Aničku i v kanálech. Ale výsledek stále nikde. Přesto se nevzdávají.

 


13:14 Stále stejný obrázek v pražské Troji. Téměř všude jsou policejní dodávky a muži v uniformách, kteří pátrají po Aničce.

 

 

 

 

12:51 Policie opět prověřuje osoby bez přístřeší v Draháňské rokli s tím, že se objevily údajně nové informace, že někteří z těchto lidí spatřili 13. října luxusní auto, do kterého nastupovala holčička.


12:26 Většina policistů se potřebuje občerstvit. Takže si muži zákona dali chvilku na oběd.

 

12:10 Velitelské stanoviště v tuto chvíli opustily další policejní jednotky. Nyní prohledávají chráněnou oblast Draháň.

 

12:05 I pátek je bohatý na policejní manévry. Policisté stále nevzdávají snahu o vypátrání Aničky Janatkové. Desítky mužů zákona stále zasahují.

Pátráči hledají Aničku i v kanálech
Zdroj: Jindřich Kodíček Pátrači hledají Aničku i v kanálech

 

 

11:55 Policisté stále postupují v rojnici a prohledávají terén. "Blíží se směrem k Vltavě," říká z místa reportér TV Nova Pavel Šuba.

 

11:48 Pražští policisté pročesávají terén na svazích v pražské Troji.
 

Podezřelý na svobodě
Podezřelý na svobodě

 

Pražští policisté pátrají po Aničce Janatkové

 

11:34 Podle našich informací se recidivista už volně pohybuje po Praze! Policistům přitom v jedné z výpovědí přiznal, že se ukájel při pohledu na video v telefonu.

 

11:32 Policisté prohledávají úsek podél tramvajové trati v ulici Trojská. V této lokalitě je řada kanalizační sítě, o kterou se nyní pátrači zajímají.

 

11:30 Policisté vyzvali veřejnost, aby jim pomohla při pátrání po Aničce.
 

11:24 Podle policie se prohledávaný úsek nijak nevztahuje k svědecké výpovědi zadrženého muže. Jeden z kriminalistů na místě sdělil, že prohledávaný úsek je pouze další rozšířenou zónou, která je v policejním zájmu.

 

Pražští policisté pátrají po Aničce Janatkové
Zdroj: Jindřich Kodíček Pražští policisté pátrají po Aničce Janatkové

 

11:20 Policisté zdůraznili, že budou pokračovat v pátrání po Aničce. Recidivista na svobodě stále nemá vyhráno, stíhání policie nepřerušila.

 

Policejní pátrání v pátek 22. října
Zdroj: Mediafax Policejní pátrání v pátek 22. října

 

11:16 Policisté muže v úterý zadrželi v Praze 8. Bydlel v lese v provizorním příbytku.

 

11:13 Kriminalista děkuje členům vyšetřovacího týmu "Anička". "Vyvinuli jsme 200procentní úsilí, abychom ji nalezli," řekl. Podotkl, že soudce ale návrh na vazbu neakceptoval a podezřelý je na svobodě!

 

11:11 Podle policistů se muž přiznal, že měl v rukou batoh, který patřil Aničce Janatkové. Policie ho obvinila ze zbavení osobní svobody.

 

11:09 Kriminalista tvrdí, že recidivista policistům při výslechu lhal. Opakovaně měnil výpověď.

 

11:07 Kriminalista Josef Mareš popisuje 41letého muže, kterého policie zadržela. Je to osmkrát trestaný recidivista, tvrdí kriminalista. Ten se zatím policistům nepřiznal.

 

11:04 Červíček oficiálně přiznal, že policisté zadrželi muže, jehož DNA bylo na batohu, který zbyl po Aničce. Muž je podezřelý z únosu dívky.

 

11:00 Začala tisková konference s pražskými policisty. Jejich šéf Martin Červíček říká, že vypátrání Aničky Janatkové je pro ně absolutní prioritou. "To nejdůležitější se dosud nepodařilo, Aničku jsme zatím nenašli," řekl Červíček.

 

10:57 Policisté se shromáždili kolem jednoho místa, vytvářejí rojnici. Na místě jsou i psovodi.

 

10:49 Vypadá to podobně jako ve čtvrtek. Nedaleko míst, kde policisté pátrali do setmění, se opět objevuje policejní páska. Ta vymezuje sektor pro jejich pátrací akci.

 

10:43 Páteční dopoledne patří opět policii v pražské Troji. Zhruba 60 policistů se opět připravuje prohledávat další část zájmové lokality. Mají k dispozici lopaty a rýče.

 

10:24 V budově krajského ředitelství se už vše připravuje na tiskovou konferenci, která by měla přinést nové poznatky do pátrání po Aničce Janatkové. Máme na místě reportéra Adama Halmošiho a budeme vás informovat!

 

10:07 "V pátrání pokračujeme prohledáváním dalších lokalit, nasazení policistů není tak masivní jako ve čtvrtek," uvedla mluvčí pražské policie Ivana Ježková s tím, že o výpomoci příslušníků vojenské policie zatím nebylo rozhodnuto.

 

09:07 V ulici Pod Písečnou to zatím ani zdaleka nevypadá tak dramaticky jako ve čtvrtek. Policisté zatím v lokalitě příliš aktivitou nehýří. Ale to se může každou minutou změnit!

 

8:20 Pražští policisté svolali na páteční dopoledne tiskovou konferenci. Ta se bude konat  od 11 hodin v budově krajského ředitelství policie v Praze (Kongresová 2, Praha 4). Je pravděpodobné, že policisté odhalí podrobnosti o podezřelém.
 

7:53 Na místě, kde ve čtvrtek kopali policisté a vojenští policisté, je zatím relativní klid. Podle našich informací měli policisté ráno poradu, kde si řekli, co se bude dít dál.

 

Přivedla je tam výpověď muže, kterého kriminalisté zadrželi. Na dívčině zmizení by podle nich mohl mít podíl. Pátrací akci včera ukončila tma.

 

Podívejte se na reportáž ze Snídaně s Novou

 Policisté se pohybovali v okolí ulice Pod Písečnou i v noci.

Desítky policistů, vojáci, psovodi. Po několika zdánlivě klidnějších dnech se včera znovu rozjela velká pátrací akce v místech, kde byla Anička minulou středu viděna naposledy. Celá oblast byla pročesána už nesčetněkrát. Policisty tam ale znovu přivedla výpověď muže, kterého zadrželi. Je pravděpodobné, že bude v pátek obviněn.

Jakými nástroji si policisté při pátrání pomáhali, nevěstilo nic dobrého. Nakonec ale nic nenašli a po osmnácté hodině postupně odjeli. Začalo se totiž stmívat.

V oblasti celou noc hlídkovaly služební vozy. Když získali policisté nový poznatek, okamžitě ho prověřili. V půl desáté prohledali i zpustlou zahradu, po Aničce ale ani stopy.

 

 

PSALI JSME:

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

ora, spa, str, hal TN.cz
Reklama