ZTRACENÁ ANIČKA: Na břehu Vltavy ji hledali potápěči i vrtulník

Hladina Vltavy klesla v úseku u pražské Troji téměř o dva metry. Kvůli Aničce řeku prohledávali policejní potápěči.

Osmičlenný poříční oddíl pražské policie ukončil na březích a v korytě Vltavy čtvrteční pátrání po pohřešované Aničce Janatkové z Troje, výsledek je zatím nulový. Nově nasbírané poznatky budeme teprve vyhodnocovat, informovala Mediafax Andrea Zoulová, mluvčí policie.

Potapěči prohledávali dno a břehy Vltavy v délce asi šest kilometrů. Prohledávaná oblast  sahala od vodáckého kanálu až po zoologickou zahradu.

Pátrání po Anně Janatkové ve Vltavě

1
/
6
Zdroj: Mediafax
Pátrání po Anně Janatkové ve Vltavě - 6

I když pátrání po devítileté Aničce Janatkové bylo opět neúspěšné, policie údajně ve svém úsilí nehodlá polevit. "Vyhodnocené poznatky určí či napoví další směr, kterým se kriminalisté v pátrání vydají," konstatovala mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

 

Do čtvrteční pátrací akce byl nasazen i vrtulník s termovizí, právě tyto aktuální záznamy z rozsáhlé lokality pražské Troji a blízkého okolí budou nyní policií vyhodnocovány.

 

Potapěči mohou v ledové vodě pracovat maximálně tři hodiny

 

Teplota vody ve Vltavě je 2,2 stupně Celsia. Potápěči jsou schopni pátrat v ledové vodě maximálně tři hodiny, potom přestane působit termooblečení policejní potápěčské výstroje. V tu chvíli budou muset být vystřídáni dalšími kolegy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Anička Janatková: ÚNOS! Policie pátrá V RAKOUSKU!

 

Pohřešovaná Anička Janatková zmizela ve středu 13. října odpoledne cestou ze školy. Policistům se v prvních dnech pátrání podařilo objevit ukrytý dívčin školní batoh, díky stopám na něm zadrželi 41letého muže. Ten byl sice obviněn ze zbavení osobní svobody, ale víc než manipulaci s batohem nepřiznal. Vyšetřován je na svobodě.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dejte mi peníze, nebo ublížím Aničce! Vydíral SMSkou rodiče

ZTRACENÁ ANIČKA: otázky a odpovědi o PÁTRÁNÍ

 

Anička Janatková dosud nebyla i přes masivní pátrací akce stovek policistů nalezena nebyla.

 

Pár dní po zmizení své dcery zveřejnil otec Aničky prostřednictví TV Nova výzvu. Za vrácení své dcery nabídl odměnu.

PODÍVEJTE SE:

Mediafax