Podílel se na vraždě

Slepá spravedlnost? Doležal nacpal Petru do popelnice, za pár měsíců bude volný!

Soud Petry - Doležal
Zdroj: TN.cz

Podílel se na vraždě patnáctileté Petry jako odklízeč. Soud Jakubovi Doležalovi vyměřil z trojice obviněných mladíků nejmenší trest - dva roky. Za nedlouho by se proto mohl dostat na svobodu.

Odklízeč Jakub Doležal, který byl ve středu v případu vraždy patnáctileté Petry odsouzen za nadržování k trestnému činu vraždy na dva roky. Za několik měsíců ale už může být na svobodě. Po uplynutí poloviny trestu si může požádat o podmínečné propuštění.
 

Polovinu trestu bude mít Doležal za sebou v říjnu, protože do délky trestu se započítává i doba strávená ve vazbě. Právě tam byl odklízeč Jakub od loňského října. Letos v říjnu nebo listopadu tak může požádat o podmínečné propuštění a může dostat z vězení už na podzim.
 

Doležal dokonce dostal menší trest, než mladík, který ho napadl klackem, aby se mu pomstil za umučení patnáctileté Petry (více ZDE.) Mlátil ho prý proto, aby zažil stejné pocity jako Petra. Mladík za napadení odklízeče Jakuba dostal 3,5 roku, ve vězení si tak pobude déle než Doležal, který se přímo podílel na vraždě patnáctileté Petry.
 


Za vraždou patnáctileté Petry stojí Michal Kisiov a Tomáš Zavřel. Kisiov nejdříve po hádce vyhodil Petru z okna, když pád přežila, odvlekl ji zpátky do bytu a zavolal Zavřela s Doležalem. Všichni tři mladíci byli silně opilí. Začali podle obžaloby přemýšlet, jak se dívky zbavit. Kisiov policii popsal, že ji nejprve škrtil rukama, pak ho vystřídal Zavřel. Ten pak prý Kisiovovi poradil, aby si vzal motorkářskou botu. Kisiov si ji obul a stál na dívčině hrudníku.
 

Poslechněte si, co řekla matka Petry na rozsudek:
 


 

Oběť i toto trýznění přežila. Pak ji Kisiov se Zavřelem škrtili kabelem od počítače. Nakonec dívku podle Kisiovovy výpovědi na polici uškrtil Zavřel textilním páskem. Tělo oběti tři mladíci zabalili do prostěradla a vhodili ho do kontejneru. Ostatky skončily na skládce, kde byly za pár dnů nalezeny. Z dívčina těla zbylo jen torzo; našlo se z něj asi dvacet procent.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / hmr