Tragická hádka

Slepička zavraždil svého spolubydlícího kvůli kuřeti! Od soudu dostal 13,5 roku

Soud v Plzni vynesl rozsudek v případě vraždy, která se stala loni v prosinci na ubytovně v Tachově. Rostislav Slepička tehdy zavraždil svého spolubydlícího kvůli tomu, že se nemohli dohodnout, jak připravit kuře!

Rostislav Slepička dostal se svým spolubydlícím chuť na kuře, ale nedokázali se dohodnout, na jaký způsob ho připravit. "Došlo k rozepři ohledně toho, jakým způsobem to kuře připravit. Každý ho chtěl dělat po svém," uvedla plzeňská soudkyně Ivana Růžičková.
 

O kuře se začali oba muži dokonce přetahovat. Zatímco jeden to kuře potřel olejem, druhý mu ho vytrhl z rukou, opláchl ve vodě a chtěl ho uvařit. Nekonečná hádka pak vyvrcholila vražedným útokem.
 

Obžalovaný Slepička na kolegu zaútočil dýkou. Způsobil mu masivní poranění břicha a vnitřních orgánů. Muž neměl podle znalců šanci přežít. "Tady všude byla krev. Já jsem to taky obcházel, oni nás nechtěli pustit ven," popsal jeden ze sousedů zavražděného z ubytovny.
 

Slepička u soudu tvrdil, že si situaci moc nepamatuje, s tím, že byl podnapilý a vraždit vůbec nechtěl. Snad proto jeho obhájce usiloval o překvalifikování trestného činu z vraždy na zabití. Výrazně by se mu tak snížil trest, než státním zástupcem navrhovaných 15 let vězení. Soudkyně ale obhajobu nakonec nevyslyšela a poslala Slepičku do vězení na 13,5 roku.
 


Trest by si měl Rostislav Slepička odpykávat ve vězení se zvýšenou ostrahou. Život za mřížemi pro něj ovšem není nic tak neznámého. Právě naopak. Zavřený ve vězení už byl asi dvacetkrát a to hlavně za krádeže.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

hmr / František Nyklas tn.cz / TV Nova