okradení senioři

Smlouva je neplatná, řekl právník a zachránil důchodce, kteří naletěli na předváděcí akci

Manželé Ruszovi jsou jedni z mnoho, kteří se nechali napálit na předváděcí akci. Firma Orion Seven jim prodala věci, které nepotřebují, ale před kamerou televize Nova pak slíbila, že od smlouvy odstoupí. To se ovšem nestalo.

Pošlete nám dopis a samozřejmě od smlouvy odstoupíme, uklidnila zástupkyně firmy Orion Seven manželé Ruszovi. Svoje slova ale nedodržela.

 

Senioři už věřili, že psychicky náročné období pro ně skončí, a že hrnce, deky a další nepotřebné věci budou moct konečně vrátit. "To už je pro mě nejhorší, co jsem kdy v životě prožila, prožila jsem hodně těžkých věcí, ale toto... Nemám na to už slov. Nevím, jak si mám pomoct," plakala důchodkyně.

 

Oslovili jsme se smlouvou, kterou Ruszovi podepsali, právníka. Jeho slova byla pro manžele velkou úlevou. "Tato smlouva je dle mého názoru neplatná, a to z toho důvodu, že byla nedostatečně sjednána cena a způsob jejího uhrazení," vysvětlil advokát Jiří Klega. Jinými slovy – manželé nejsou povinni smlouvu plnit, a tedy platit vysoké měsíční splátky úvěrové společnosti.

 

 

Advokát se zároveň nabídl, že manželům s vyřešením sporu s předváděcí firmou Orion Seven pomůže. Pokud se to podaří, Ruszovi se snad konečně vymaní ze spárů vysokých splátek za věci, které nikdy nechtěli, nepoužívali a stejně jako mnozí další senioři si je objednali z nerozvážnosti.
 

anš tn.cz / TV Nova