Zadrželi ho

SMOLAŘ DNE: Muž se při vloupání do prodejny pořezal o sklo, po chvilce upadl do bezvědomí!

Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Téma:

Už několikrát se stalo, že pachatel vloupání usnul přímo v objektu, do kterého se násilím dostal. V Peci pod Sněžkou teď ale policisté řešili jinou kuriozitu. Pachatel vloupání se při svém činu pořezal a upadl do bezvědomí.

"Ve středu ráno 23. 4. 2014 bylo krátce před pátou hodinou ranní oznámeno policistům z Pece pod Sněžkou, že se od jedné z prodejen v centru horského střediska ozývá řinčení skla. Ihned po tomto oznámení na místo vyjela policejní hlídka, která prvotně provedeným šetřením zjistila, že u místní prodejny potravin dosud neznámý pachatel rozbil skleněnou výplň výlohy," uvedl policejní mluvčí Udo Ertner.

 

Krvavé stopy napovídaly, že se zloděj při vloupání do prodejny zranil a z místa utekl. Policisté se tedy po stopě vydali a po několika okamžicích našli nedaleko prodejny bezvládně ležícího muže.

 

"Policisté ihned zraněnému poskytli první pomoc a přivolali vozidlo rychlé lékařské služby. Ještě před příjezdem lékaře muž nabyl vědomí a začal přítomné policisty urážet a ohrožovat. Muži zákona nezaváhali ani na okamžik, podezřelého vyzvali, aby zanechal svého protiprávního jednání a po neuposlechnutí uvedené výzvy výtečníka zpacifikovali," doplnil mluvčí.

 

 

Muž skončil v nemocnici, z té ho po akutním ošetření propustili. Na policejní služebně se pak ke všemu přiznal. "Policisté provedeným šetřením a ohledáním místa činu zjistili, že podnapilý dvacetiletý mladík z Bohumína měl násilím vniknout do provozovny, odkud měl odnést alkoholické a tabákové výrobky. Zástupce poškozené společnosti vyčíslil škodu na necelých 33 tisíc korun," dodal ještě k případu Ertner.

 

Za trestné činy krádež a poškození cizí věci nyní mladíkovi hrozí až dvouleté vězení. Muže policisté vyšetřují na svobodě.

 

Související témata:
TN.cz