Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 12. 2013
Nepovedená vloupání

SMOLAŘI TÝDNE: Vloupali se do pekárny a do domu, oba ale uvnitř usnuli!

Policie
Zdroj: Mediafax

Dva muži se o uplynulém víkendu vloupali do dvou objektů na Novojičínsku. Oba spojuje jediné, po vloupání v budovách usnuli.

"Při ranním nakládání pečiva si všiml zaměstnanec pekárny muže, který spal uvnitř vedle hrnku nedopité kávy. 34letý muž policistům uvedl, že do pekárny vnikl násilím rozbitím okna. Byla mu zima a měl hlad. A tak uvnitř snědl nějaké pečivo, uvařil si kávu a usnul," uvedl policejní mluvčí Petr Gřes.

 

Muže dopravili policisté na protialkoholní záchytnou stanici. Podle svého tvrzení neměl kam jít. Do budovy se vloupal i přesto, že se v květnu vrátil z vězení.

 

"Druhého spícího muže našla 63letá žena ve verandě svého domu. Opilý 31nevítaný návštěvník našel úkryt před zimou na zápraží verandy domu. Dovnitř vnikl rozbitím výplně vstupních dveří a odemčením zámku zevnitř. Z věšáku pak sundal kabáty, položil je na zem a usnul. Předtím však ještě za sebou uzamkl dveře. Zděšená majitelka ráno přivolala policisty, kteří muže na místě zadrželi a převezli na záchytku k vystřízlivění," doplnil mluvčí.

 

Podle prvotního vyšetřování si muž v druhém případě spletl dům i vesnici, ze které pochází. Je možné, že chtěl opravdu domů. Policisté případ prošetřují pro podezření z trestného činu porušování domovní svobody.

 

TN.cz
Reklama