Veteránské klání

Smrt na závodech motocyklů: Na Nepomuckém trojúhelníku zemřel závodník!

Tragédie na Nepomuckém trojúhelníku
Zdroj: TV Nova
Při závodech historických motocyklů v Nepomuku zemřel jeden z jezdců, jeho spolujezdec je s vážnými zraněními v nemocnici

Neštěstím skončil nedělní program dvaatřicátého ročníku tradičních závodů historických motocyklů v Nepomuku na Plzeňsku - Nepomucký trojúhelník.

Závody veteránů na Plzeňsku skončily tragicky. Závěrečný závod kategorie sajdkár vyrobených do roku 1978 poznamenala smrtelná nehoda jedné ze závodních dvojic. Podle informací televize Nova byl jeden z jezdců mrtvý na místě, druhý byl s vážnými zraněními převezen do nemocnice.

Oba závodníci jezdili na sajdkáře z roku 1971. "Sajdku" řídil čtyřiatřicetiletý závodník ze Dvora Králové nad Labem, spolujezdcem byl o šest let starší jeho kamarád. Oba dva patřili ke zkušeným závodníkům, proto projížděli trať ve vysoké rychlosti.

Zřejmě právě nezvládnutí stroje ve velké rychlosti při přejezdu horizontu bylo příčinou nehody.Vyjeli z trati a tam narazili do stromů, které lemují v bezprostřední blízkosti celý tento úsek. Balíky se slámou nemohly v žádném případe závodníky ochránit.

Okruh v Nepomuku měří necelé tři kilometry a část trati vede přímo městem. Šířka trati je 6 až 9 metrů a na okruhu jsou čtyři velmi prudké zatáčky.