Svědci na policii. Kriminalistu prý zabil výstřel kolegy

Před policisty ujížděli v autě tři lidé. Dva z nich se v noci přihlásili na policii, třetí zemřel při přestřelce s policií. Jeden z mužů zákona také nepřežil.

V pražských Řeporyjích se ve středu ráno střílelo. Bilance je tragická – mrtvý policista a muž, který měl problémy se zákonem a vyhýbal se vězení.


"Zemřel sedmadvacetiletý kriminalista a osmadvacetiletý muž, na kterého byl vydán zatykač," informovala o tom mluvčí pražské policie Iva Knolová. Kvůli smrti uniformovaného muže si případ již převzala policejní inspekce.


Televizi Nova se podařilo vypátrat ve středu v noci dva důležité svědky, kteří podle vlastních slov seděli v autě zastřeleného pachatele.


Po muži a ženě od střelby pátrali policisté. Oba se přes den schovávali mimo Prahu. Na policejní služebnu je odvezl reportér.


Třiadvacetiletá dívka a pětadvacetiletý mladík tvrdí, že z auta střelba nevyšla. "Nikdo z nás nestřílel, neměl u sebe zbraň,“ tvrdí v rozhovoru pro štáb TV Nova, který s nimi hovořil ještě předtím, než zašli na centrálu pražských policistů. Kulka, která zabila kriminalistu, prý byla s největší pravděpodobností odražená a pocházela z policejní pistole.

Policie odmítá sdělit, zda na místě činu našla u pachatele zbraň. "Nebudeme se k tomu vzhledem k vyšetřování vyjadřovat," sdělila mluvčí policejní inspekce Martina Lídlová.


Lídlová potvrdila, že muž i žena jsou svědky události, po kterých policie pátrala. Zda seděli v autě neřekla. Po výslechu policisté oba svědky propustili.

 
Zastřelený policista pracoval na Obvodním ředitelství policie Praha II, byl údajně svobodný a bezdětný.


Od roku 1990 bylo ve službě zastřeleno 13 policistů. V Praze zemřel policista naposledy v roce 2002. Devětadvacetiletý poručík zemřel při zákroku proti pachateli ozbrojeném velkým množstvím výbušniny a bodnou zbraní ve stanici metra Muzeum.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

ora s přispěním Jiřího Borovce TN.cz