Soudní fraška Véčkařů: Kočí mluvila o debilech, Škárka o blázinci. SESTŘIH VÝPOVĚDÍ

Soud Bárta, Škárka - 6
Zdroj: Mediafax
Kristýna Kočí v soudní síni.

V síni Obvodního soudu pro Prahu 5 proti sobě opět stanuli Vít Bárta a Jaroslav Škárka. Soud začal výpovědí Kristýny Kočí, která, jak už je jejím zvykem, soudce překvapila a diváky rozesmála. Škárka se podivoval, co VV ještě dělají v politice.

Soudce Obvodního soudu pro Prahu 5 Jan Šott ve čtvrtek pokračoval v procesu s poslanci Vítem Bártou (VV) a Jaroslavem Škárkou (nez., dříve VV) obžalovanými z korupce.

 

Během celého dne zněla u soudu nahrávka Kristýny Kočí. Přítomní v sále se při ní celkem bavili. Bývalá poslankyně VV Kočí se na začátku své svědecké výpovědi omluvila ministru pro místní rozvoj Kamilu Jankovskému (VV) za tajně pořízenou nahrávku jejich rozhovoru, jejíž část VV zveřejnily minulý týden a na jejímž základě Kočí obvinily z přípravy vnitrostranického puče. Kočí se Jankovskému omluvila, že ho nechtěla nahrávat, jen prý zapomněla vypnout nahrávací zařízení.

VIDEO: Výpověď Kristýny Kočí u soudu:VIDEO: Vít Bárta u soudu

 

ČTĚTE TAKÉ:

Škárka u soudu označil VV za blázinec, který osm let budoval

Nečas: Pokud nedomluvíme úspory, vláda nemá smysl. Budou se rušit ministerstva
 

Dalším zábavným výstupem Kočí bylo, když přiznala, že po konzumaci alkoholu věci "trochu" zveličuje. Když totiž mluvila o tom, že měla údajně od Miroslava Kalouska (TOP 09) dostat finanční nabídku za opuštění VV, tak řekla, že to "byla čistě společenská nabídka, nešlo v žádném případě o peníze a já to v alkoholovém opojení nadsadila," uvedla.
 

Všechny pak znovu pobavila tvrzením, že Kalousek po jednání několikahodinovém jednání K9 vznesl směrem k VV otázku, zda "jsou to všichni takoví debilové".

 

Odpoledne pro změnu v nahrávce Kočí pochválila Radka Johna. "Radek nás dostal do Sněmovny, v takovém počtu, takovou neznámou stranu. Je to budovatel," citoval iDnes.cz z nahrávky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Odposlechy Béma, Kočí a Bárty na divadelních prknech! Podívejte se

 

Před 15. hodinou přehrávání záznamu skončilo, což obžalovaný Škárka komentoval slovy: "Není mi dobře, že jsem tento politický subjekt zakládal." Již před tím prohlásil, že VV nemají v politice co dělat. "Vrátil jsem se do blázince, který jsem osm let budoval," dodal Škárka.

 

Zítra u soudu zazní závěrečné řeči obhájců. Soudce odhadl, že rozsudek by mohl padnout 13. dubna.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ:


 

PSALI JSME:

Kočí na nahrávce: Odpálím Bártu! Za pučem VV prý stála ODS a TOP 09
 

Ještě před Kristýnou Kočí vypovídal člen ODS Roman Jurečko, který si ze schůzky s Vítem Bártou pamatuje malou zadní místnost, a to že cestou na schůzku míjel sochy Napoleona a Bárta, že měl manžetové knoflíky ve tvaru lva.

 

Soud by měl dnes vyslechnout celý záznam, který pochází ze schůzky VV v bytě u Víta Bárty. Dosud nezveřejněný záznam, na němž se například Bárta chlubí úzkým vztahem s prezidentem Václavem Klausem, může podle některých očekávání zpochybnit některá svědectví, která u soudu zazněla. "Klaus je na telefonu," říkal podle Kočí na poradě Bárta.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Soud k aféře VV: Škárkova nahrávka není autentická! Babák ho žaluje pro pomluvu

 

Proces s představiteli VV zahájil soud v březnu, po týdenním projednávání byl odročen a pokračuje opět tento týden. Bártovi za podplácení hrozí až šestileté vězení, Škárkovi za přijetí úplatku až tříletý nepodmíněný trest. V pátek by měly u soudu zaznít závěrečné řeči a pak bude proces odročen za účelem vyhlášení rozsudku.

muf tn.cz / Mediafax