Soud PODRUHÉ OSVOBODIL šéfa NKÚ Dohnala kvůli užívání LUXUSNÍCH BYTŮ!

soud s Dohnalem kvůli luxusním bytům
Zdroj: Mediafax
Šéf NKÚ František Dohnal opět vyvázl u soudu bez trestu za užívání luxusních bytů.

Obvodní soud v Praze 7 v pondělí již podruhé zprostil obžaloby šéfa Nejvyššího kontrolního úřadu Františka Dohnala, který se zpovídal z užívání luxusních bytů. Rozsudek není pravomocný.

Státní zástupce se proti zprošťujícímu verdiktu na místě odvolal. "Podle mého názoru soud špatně vyhodnotil důkazy," uvedl žalobce. Případ tak bude podruhé řešit v odvolacím jednání Městský soud v Praze.


Soudkyně Iva Fialová se svým trestním senátem dospěla ke stejnému závěru jako při prvním rozhodnutí. "Provedli jsme všechny důkazy, které nám uložil městský soud, ale ani napodruhé senát nedospěl k vině obžalovaného," vysvětlila soudkyně nové rozhodnutí. Ona i obhájce obžalovaného se pozastavovali nad rozhodnutím městského soudu, kterým nadřízený soud ukládal soudkyni provést jako důkaz trestní spis obžalovaného Dohnala z osmdesátých let. Tenkrát při dopravní nehodě Dohnal spáchal škodu na socialistickém majetku. "Odporuje to právu, když je totiž trest zahlazen, vymazán z rejstříku trestů, nemůže být posuzován k tíži obžalovaného," uvedl advokát Václav Vlk. On je přesvědčen, že trestní stíhání obžalovaného Dohnala je motivováno politicky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

KONEČNĚ! Šéf NKÚ Dohnal dostal PODMÍNKU za zneužití pravomoci úřední osoby


Obvodní soud Dohnala již jednou letos v březnu obžaloby zprostil, státní zástupce se však proti verdiktu na místě odvolal a nadřízený městský soud případ vrátil soudkyni Ivě Fialové zpět na stůl.


Podle obžaloby Dohnal užíval ke svému bydlení v metropoli postupně dva zbytečně přepychové byty v lukrativních částech pražského centra. Náklady na bydlení Dohnala platil stát a žalobce vyčíslil škodu, která státu vznikla, na více než milion korun. Dohnal za státní peníze užíval se svou rodinou nejprve byt v Americké ulici na Vinohradech, později se přestěhoval do pětipokojového bytu v Chrudimské ulici ve stejné čtvrti.


Obžalovaný již dříve před soudem jakékoliv pochybení popřel a uvedl, že pětipokojový byt nebyl nepřiměřený. Navíc jej pro něj vybírali jeho podřízení.

 

NAPSALI JSME:

Šéf NKÚ Dohnal dostal napomenutí


Předsedkyně senátu Iva Fialová původní zprošťující rozsudek odůvodnila tím, že Dohnal nespáchal trestný čin, ani se neprokázalo, že by se bydlení v takto drahých bytech dožadoval. "Je zde patrná snaha o diskreditaci obžalovaného. Tím víc, když trestní stíhání začalo v době, kdy se obžalovaný obhajoval v Poslanecké sněmovně," uvedla na jaře předsedkyně senátu.


Dohnala stejný soud v srpnu potrestal zatím nepravomocně podmínkou v jiné kauze. Podle verdiktu se dopustil zneužití pravomoci úřední osoby, když odmítl vydat zprávy o hospodaření úřadu poslancům.

Mediafax/tn.cz