Barbora Škrlová si odsedí pět let ve věznici s ostrahou

Soud ve čtvrtek smetl ze stolu odvolání Škrlové alias třináctileté Aničky v kuřimské kauze. Škrlová si odsedí ve věznici s ostrahou pět let.

Škrlovou krajský soud v Brně loni v říjnu odsoudil za spolupachatelství na týrání nezletilého Jakuba a Ondřeje. Více TADY.

V případu Barbory Škrlové soudce po druhé hodině odpoledne vynesl rozsudek. Potvrdil pětiletý trest a poslal Škrlovou do věznice s ostrahou. Soudce byl přesvědčen, že Škrlová roli Aničky jen účelově hrála a za své jednání nese plnou odpovědnost.

"U Škrlové byl prokázán jen jeden moment, kdy děti týrala. Jednomu z chlapců držela hlavu v lavoru, dokud se nezačal topit. Odsouzená byla nebezpečná společnosti tím, že se podílela půl roku na společné výchově chlapců," uvedl mluvčí vrchního soudu Petr Angyalossy.

Před soudem také promluvila matka Škrlové Renata. Ta tvrdila, že viděla na dceřině těle jizvy od cigaret, kterými měli podle ní její dceru týrat. Znalec ale popáleniny nepotvrdil.

Státní zástupkyně kolem půl druhé odpoledne znovu soudu připomněla, že Škrlová je svéprávnou osobou, která věděla, co dělá. Škrlová se dokonce na týrání Jakuba a Ondřeje podílela. Jednomu z chlapců držela hlavu pod vodou v lavoru tak dlouho, dokud se nezačal topit.


A jak své týrání popsal malý Ondra?Škrlovou  před olomouckým vrchním soudem zastupuje jen advokát Jiří Novák. Ona sama na líčení nedorazila, podle právníka psychicky nezvládá pozornost médií. Novák chce pro Škrlovou u soudce vybojovat zproštění viny.

Škrlová je jen obětí týrání, tvrdí její advokát

Advokát tvrdí o Škrlové, že se stala pouze obětí týrání. U přípravného řízení se Škrlová rozpovídala o sadomasochistických praktikách, které na ní prováděly Klára Mauerová a její sestra Kateřina. Podle její výpovědi ji obě ženy bily a ponižovaly, vše vyvrcholilo perverzními imitacemi sexuálních technik.Soudní znalec při čtvrtečním jednání prohlásil, že zranění Škrlové se nepodobají zraněním chlapců a neodpovídají týrání.

Jedna z odsouzených Hana Bašová podle Barbory vystupovala v převlecích a pod různými jmény jako Hansen, Marian a teta Emilka. Škrlová také vypověděla, že ji prodávala zlým pánů, kteří ji znásliňovali. To se mělo odehrávat někde na Vysočině, v zařízení pro děti Paprsek a na dalších místech. Těmto praktikám byla vystavena prý Škrlová často společně s Jakubem a Ondřejem.Odvolání sester Mauerových smetl soud ze stolu

Odvolání pětice obžalovaných z kuřimské kauzy smetl Vrchní soud v Olomouci už na začátku března
. Soudce tak jen potvrdil odsouzeným tresty z loňského října.

Tyranská matka Klára Mauerová si za mřížemi odsedí devět let, Klářina sestra Kateřina Mauerová dostala deset let, Barbora Škrlová a Jan Turek pět let, Hana Bašová a Jan Škrla sedm let.

sn s přispěním Tomáše Petržely TN.cz