Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Soud zprostil muže obvinění z napadení známého KLADIVEM! Byla to nutná obrana!

Pražský městský soud i ve druhém kole zprostil obžaloby 31letého Marka Pachovského z pokusu o těžké ublížení na zdraví. Svého známého loni v červnu podle soud udeřil kladivem v nutné obraně.

Rozsudek není pravomocný. Státní zástupkyně, která ve své závěrečné řeči trvala na tom, že Pachovský se útoku protivníka nebránil, ale naopak ho úmyslně udeřil, si ponechala lhůtu pro odvolání k vrchnímu soudu.

 

Pachovský se vloni v červnu v bytě v Zenklově ulici pohádal se svým o tři roky mladším známým, pak se muži začali prát. Výsledkem rvačky byla skutečnost, že známý obžalovaného skončil v nemocnici se zlomenou očnicí po úderu kladivem. Podle verze poraněného muže, kterou převzala i státní zástupkyně do obžaloby, ho Pachovský udeřil kladivem nad oči. Poškozený muž v době útoku údajně seděl na pohovce s rukama v dlaních.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rozmlátil své Lamborghini kladivem

 

Tomu ale odporuje výpověď obžalovaného, jejíž pravdivost potvrdil znalecký posudek z oboru soudního lékařství. "Škrtil mě rukama, když jsem ležel na zemi. Když jsem ho do ruky kousl, ještě přitvrdil," uvedl obžalovaný Pachovský před soudem. Podle svých slov šátral rukama za sebe, až nahmatal kladivo, kterým útočníka udeřil.

 

Protože měl poškozený muž zlomenou očnici, muselo podle znaleckého posudku dojít k poranění tak, jak popsal Pachovský. Kdyby totiž poškozený seděl v předklonu, nemohl by mu útočník poranit očnici způsobem uvedeným v obžalobě.

 

Trestní senát městského soudu pod vedením soudkyně Marie Markové musel kauzu znovu projednat. Po odvolání státní zástupkyně pražský vrchní soud případ vrátil podřízeným soudcům zpět na stůl. Soud tak podle usnesení provedl konfrontaci obou hlavních aktérů incidentu. Při ní však každý trval na své verzi události.

 

"Mohu tedy říci, že ani provedená konfrontace nepřinesla do případu nic převratného. Nedovedu si představit, jakým dalším směrem by se dokazování mělo dále ubírat," prohlásila soudkyně Marková, když vyhlásila stejný verdikt jako v květnu. Pachovského zprostila obžaloby s tím, že jednal v nutné obraně, když čelil škrcení svého protivníka.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax