Soud zrušil rozsudek nad rodiči vlčích dětí kvůli chybě s důkazy

Vrchní soud v Praze ve čtvrtek zrušil rozsudek městského soudu nad Martinem a Hanou K., rodiči tzv. vlčích dětí z pražských Vinohrad odsouzených za týrání svěřené osoby. Mediafax o tom informoval mluvčí soudu Jan Fořt.

Policie začala loni rodiče stíhat, neboť malí chlapci nikdy neopustili byt ani nebyli evidováni na úřadech. Otce, jehož znalci označili za tyrana, potrestal soud osmi lety vězení, jejich matku pak podmínkou a nařídil jí psychiatrickou léčbu.

 

Podle odvolacího soudu ale prvoinstanční senát nesprávně vyhodnotil důkazy, proto mu případ vrátil k novému projednání.

 

PSALI JSME:

Vlčí děti: Otec dostal 8 let, matka jen PODMÍNKU!

 

Manželé po porodu před úřady i lékaři své dva syny zatajili, nikdy je nepustili z bytu na pražských Vinohradech, ani je nevzali k lékaři. Manželé, kterým hrozilo dvanáct let vězení, u soudu ale týrání popřeli. Chtěli prý jen děti ochránit před nepřátelským okolím. Oba chlapci přišli na svět v bytě, který se v dalších letech stal jejich světem.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu "vlčích dětí":

 

 

Na skutečnost, že v samém centru Prahy, v bytě na Vinohradské třídě, žijí s rodiči dva chlapci, kteří nikdy nebyli venku, neviděli kamarády, nechodili k lékaři a úřady o jejich existenci dokonce vůbec nevěděly, policii přivedla náhoda: jejich matka vloni v dubnu volala o pomoc, protože ji údajně napadl manžel. Oba chlapci skončili v péči příbuzných.

tn.cz / mediafax / hru