anketa Komplikace v centu Prahy

Stanice metra Národní třída se dnes uzavřela na dva roky

Kdo chtěl dnes při cestě metrem nastoupit nebo vystoupit na stanici Národní třída měl smůlu. Až na dva roky je totiž ode dneška stanice uzavřena a soupravy jí tak jen projíždí.

Až do odvolání je stanice uzavřena kvůli výstavbě nového obchodního komplexu. Uzavření stanice na jedné z nejfrekventovanějších tras pro některé cestující, mezi kterými jsou teď v létě i turisté, představuje komplikace.

 

Anketa

Zkomplikuje vám uzavření stanice metra Národní třída život?

Hlasovalo 32 lidí.

"Je to problém, no,“ řekl na adresu uzavírky cestující. "No budu jezdit teď jinak, cesta se vždycky najde,“ komentuje komplikaci s nadhledem další dotázaný.

 

Dopravní podnik pro lepší orientaci proto na všechna schémata v metru vylepil přeškrtnuté značky a upravil hlášení ve vlakovém rozhlase, cestujícím doporučil využívat sousední stanice.


To ale představuje problém pro hendikepované. Vozíčkáři totiž mohou nejblíže vystoupit až na stanici Florenc nebo Smíchovské nádraží.

 

[IMAGEBOX_1041653]Opravy v metru komplikují cestování po Praze! Půl trasy A nejezdí
[IMAGEBOX_1041653]

 

Změna se navíc netýká pouze metra. V souvislosti s výstavbou se posunula i tramvajová zastávka Národní třída ve směru k Národnímu divadlu.

 

kos / s přispěním Terezy Šnoblové TV Nova