Důvěřivá důchodkyně

Stařenka dala 90 tisíc podvodníkovi, vydával se za tři roky mrtvého švagra!

Důvěřivá důchodkyně zase naletěla podvodníkovi, který se vydával za tři roky mrtvého švagra. Muž téměř devadesátiletou stařenku obral o 90 tisíc.

Muž, který se vydával za jejího tři roky mrtvého švagra, ji zatelefonoval ve čtvrtek dopoledne. "Řekl jí, že je její švagr. Když opáčila, že je tři roky mrtvý, přesvědčil ji historkou, že jeho smrt byla jen na oko před rodinou, teď se vrátil a potřebuje peníze na oslavu," popsal podvod pražský kriminalista Radovan Strejc.
 

Důvěřivá důchodkyně mu na lep skočila. "Zeptal se jí, kolik má na účtu. Když odpověděla, že devadesát tisíc korun, odvětil, že to bude stačit a že pro peníze pošle kamaráda. Žena poté v bance vybrala peníze a předala je kurýrovi. Když svůj omyl zjistila, bylo už pozdě,“ uvedl Strejc.
 

[IMAGEBOX_1004754]Tenhle padouch vykradá hotely a nemocnice, jdou po něm už rok

[IMAGEBOX_1004754]

Podvodníci nejčastěji útočí právě na starší lidi. V Praze si podvodníci tipují oběti telefonicky, na ulici nebo ve staré zástavbě, jako jsou Nusle, Střešovice, Karlín či Žižkov. "Zatím letos je způsobená škoda 4,5 milionu korun, což vychází na 24 tisíc na jeden případ," vypočítal kriminalista.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hmr tn.cz / Mediafax