Stařenka nachytala doma zloděje! Tvrdili, že chtějí koupit slepice

Zloději využili chvíle, kdy stařenka krmila slepice, a vykradl jí dům. Seniorka je přistihla při činu. Tvrdili jí, že přišli nakoupit slepice.

O dvaasedmdesát tisíc korun přišla v pondělí odpoledne seniorka z Pelhřimovska. Vše se stalo v době, když vyšla z domu na dvůr, klíč nechala na parapetu u okna, čehož využili zloději, uvedla v úterý pro agenturu Mediafax mluvčí pelhřimovské policie Hana Kotková.

 

Žena (76) vyšla na dvůr nakrmit slepice, a když se vrátila domů, přistihla tam dva zloděje. "Dveře u domu zamkla, ovšem klíč ponechala pod miskou na parapetu u okna. Když se po necelé hodině vracela, vzala si klíč a odemkla," uvedla Kotková.

 

Na zloděje ženu upozornil pes. Ve druhém pokoji totiž byly dva neznámí lidé, kteří se začali vymlouvat, že nic nevzali, že chtějí koupit slepice a železný šrot. "Seniorka je vyhnala z domu. Až si všimla, že někdo manipuloval se skříňkou, kde měla uložené peníze," dodala Kotková. Zloději jí vzali 72 tisíc korun.

 

ČTĚTE TAKÉ:

To je kšeft! Žena prodala tři roky starý nuget z McDonaldu za 152 tisíc

 

Případem se zabývá policie. Od počátku roku vyšetřují pelhřimovští policisté už třetí případ podvedení a okradení seniorů, ve dvou předcházejících byli senioři okradeni celkem o 57 tisíc korun.

klab tn.cz / Mediafax