Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Statečná seniorka (75) vyhnala podvodníky holí. Vydávali se za pojišťováky

Muž a žena se společně pokusili okrást starší ženu z Havířova. Podvodník se k seniorce vloudil do bytu pod záminkou, že jako pracovník pojišťovny musí sepsat léky, které žena používá. Důchodkyně ale lest prohlédla a následně zloděje vyhnala z bytu.

Havířovská kriminálka zatkla dvojici podvodníků, kteří se vydávali za pracovníky zdravotní pojišťovny a snažila se okrást 75letou ženu. O jejich zadržení v úterý informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.
 

"Kriminalisté si v pátek 20. dubna po poledni všimli podezřelého muže a ženy, kteří na ulici Rosenbergových v Havířově vcházeli do domu. Policisté venku vyčkávali a ve chvíli, kdy muž a za ním žena běželi z domu, je zadrželi," uvedla mluvčí.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Ostražitý senior se nenechal napálit. Údajného vnuka, který chtěl půjčku, prokoukl
 

Oba podezřelí se vloudili do bytu seniorky a tvrdili, že pracují pro zdravotní pojišťovnu. "Stará paní uvedla, že když se vracela domů, neznámý muž ji před vchodem oslovil a vymyslel si legendu, že jako pracovník pojišťovny musí sepsat léky, které stará paní užívá. Nepozván vešel do kuchyně a překvapenou ženu zaměstnával různými otázkami. Na chvíli rozhovor přerušil a ženě řekl, že má pravděpodobně otevřené vstupní dveře. Odešel a byt otevřel parťačce. Muž se vrátil do kuchyně, podezřelá žena zamířila do ložnice. Seniorka i přes svůj vysoký věk má velmi dobrý sluch, z ložnice slyšela nějaké zvuky, tak se odešla podívat. Po podezřelé ženě začala stará paní křičet, že ji přetáhne holí," popsala mluvčí případ s tím, že podvodníci z bytu utekli, aniž by něco odcizili. "A venku už čekal kriminalisté, kteří prchající dvojici zadrželi," dodala mluvčí.
 

Muži ve věku 27let a dvaapadesátileté ženě policisté sdělili podezření ze spáchání porušování domovní svobody ve formě spolupachatelství. "V těchto dnech kriminální služba prověřuje další případy podvedených seniorů. Proto vyzýváme veřejnost s podobnou zkušeností, aby zavolali na kriminální službu 974 744 339 nebo 974 744 338," doplnila mluvčí.

fim tn.cz / Mediafax