Bylo to schválně?

Stodola lehla popelem, škoda za dva miliony korun

Stodola lehla popelem
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Mohutné plameny zachvátily dnes po půlnoci velkou stodolu v obci Kladno na Pardubicku. U požáru zasahovalo sedm jednotek hasičů. Snažili se hlavně zachránit obytnou část. Škoda je dva miliony korun. Informaci sdělila mluvčí hasičů Vendula Horáková.

K požáru byli hasiči přivoláni krátce před půl jednou ráno. U stodoly zasahovali profesionálové z Hlinska a dobrovolné jednotky z Kroun, Hlinska, Kladna, Dědové, Skutče a Otradova. „Hořela střecha stodoly, zemědělské objekty o rozměrech přibližně 28×30 metrů byly při příjezdu jednotek téměř shořelé,“ dodala mluvčí.


Obytnou část se hasičům podařilo zachránit a při průzkumu nikoho nenašli. Kolem půl druhé dostali plameny pod kontrolu. „Z bezpečnostních důvodů museli z ohořelé stavby strhnout štít a vyklidit seno, které tam bylo uskladněno,“ vysvětlila Horáková.


Zatím ale není jasné, proč to chytilo. Hasiči dokonce povolali vycvičeného psa na vyhledávání hořlavin. „Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. Škoda byla předběžně vyčíslena na dva miliony korun. Majetek ve stejné výši se hasičům podařilo před plameny uchránit,“ ukončila mluvčí.
 

tn.cz/luk