Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

trest za nepořádek

Strážníci pokutovali kuřáky, kteří odhazují nedopalky

Strážníci v Ústí nad Labem přestali tolerovat odhazování nedopalků od cigaret na zem. Cigaretové filtry totiž město každý den značně znečišťují. Policisté se proto dnes rozhodli stopovat kuřáky, a když je viděli, že nedopalek nehodili do koše, dostali hned místě pokutu.

Kontrolní akci zaměřenou zejména na bezohledné kuřáky na zastávkách ústecké městské dopravy připravila na pokyn primátora Víta Mandíka (ČSSD) městská policie. Medifax o tom ve čtvrtek informoval mluvčí magistrátu Karel Rouč.
 

Strážníci zkontrolovali zastávky MHD v centru města od Mírového náměstí až ke kruhovému objezdu u Vladimíru na Masarykově ulici. K získání důkazů pomohl městský kamerový systém, který byl k tomuto účelu použit poprvé v republice. Kamera se zaměřila na člověka, který kouřil na zastávce a odhodil nedopalek na zem. Operátor pak informoval strážníky, kteří stáli nedaleko a ti kuřáka zkontrolovali.
 

"Považuji za důležité, aby městská policie řešila i takové věci, jakými je základní dodržování pořádku. Nemůžeme tolerovat, aby lidé, kterým je zatěžko dojít k odpadkovému koši, znečišťovali okolí nedopalky, papírky a dalšími odpadky. To je nepořádek, na který občané nejčastěji poukazují,“ uvedl primátor.

 

[IMAGEBOX_636560]Cyklista dostal pokutu za rychlou jízdu

[IMAGEBOX_636560]


Kamery během kontrolní akce přistihly šestnáct kuřáků, kteří házeli nedopalky na zem. Strážníci přestupek se šesti z nich vyřešili na místě blokovou pokutou ve výši 300 korun. Ostatní budou předáni ke správnímu řízení. V kontrolách dodržování pořádku budou městští strážníci pokračovat.

 

fim tn.cz / Mediafax