ROZHOVOR se střelcem z Havířova! Bránil svůj majetek

Nečekaný vývoj má čtvrteční střelba v Havířově. Svědkové tvrdí, že muž se cítil ohrožen, a proto střílel. Vystřelil dokonce čtyřikrát.

Ještě včera se zdálo, že tři muži, kteří se střelce snažili zadržet, jsou hrdinové. Muži se zbraní se podle svých slov postavili, když měl před tím ohrožovat desítky lidí na ulici a později i v autobuse, kterým chtěl ujet.

 
PODÍVEJTE SE NA CELÝ ROZHOVOR SE STŘELCEM Z HAVÍŘOVA:
 
 
Podle některých svědků je to ale jinak. Tvrdí, že se v Havířově střílelo kvůli rezavé brance za stokorunu. Do místní sběrny surovin ji měla přivézt právě trojce údajných hrdinů.
 
Tam za nimi měl přijet muž, který střílel. Prý se s nimi přetahoval o branku. Tvrdil, že mu ji ukradli. Když viděl, že se jí zpět nedomůže, už tam vytáhl legálně drženou zbraň a dvakrát z ní vystřelil. Jednou do vzduchu, podruhé do země.
 
PSALI JSME:
 
Poté se dal na útěk ulicemi města. Tři muži, které označil za zloděje, ho nakonec dostihli. A padly další dva výstřely. Celkem tedy čtyři. Jedna z kulek přitom trefila jednoho z jeho pronásledovatelů. Střelce po té policie zadržela, a dnes po výsleších zase propustila.
 
"Nemůžeme ani potvrdit ani vyvrátit, zda šlo o nepřiměřenou sebeobranu. Doposud proti nikomu nebylo zahájeno trestní stíhání,“ řekl k případu mluvčí karvinské policie Miroslav Kolatek.

 

TV Nova