Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nešťastná náhoda

Strom zabil dřevorubce (†58). Doplatil na bezpečnostní předpisy?

Na Liberecku spadl na dřevorubce (†58) strom, stihl si ještě zavolat pomoc. Jenže poté zemřel. Zřejmě kvůli bezpečnostním předpisům přeslechl vedlejší padající strom.

Tragédie se stala u Dolního Sedla na Liberecku. Na dřevorubce totiž spadl smrk, který nikdo nekácel. Strom se vyvrátil i s kořeny a spadl na muže, když kácel vedlejší strom.
 

Podle informací TV Nova z místa tragédie strom dřevorubci rozdrtil hrudník, přesto si stihl ještě zavolat pomoc. Zavolal příbuzným, kterým jen řekl místní název.
 

Na místo poté vyrazili záchranáři, kteří se do špatně přístupného terénu dostali zhruba po 10 minutách. Muž s nimi ještě komunikoval, ale krátce poté zemřel. "Na místo dorazil i vrtulník. Bohužel i přes rychlý zásah a poskytnutou první pomoc osoba svým zraněním podlehla,“ potvrdil zástupce tiskové mluvčí libereckých hasičů Daniel Mlčoch.
 


Dřevorubec zemřel nešťastnou náhodou, což dosvědčuje i to, že muž dodržel přísné bezpečnostní předpisy. Možná to se mu stalo osudným. Protože kromě přilby měl na hlavě ještě sluchátka proti hluku od nastartované pily. Kvůli tomu asi přeslechl praskání vedlejšího stromu, který byl deset metrů od něho.
 

tn.cz / hmr