Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Kratší pobyt za mřížemi

Surovci ubodali taxikáře kvůli pár korunám, soud jim snížil tresty

Za loňskou loupežnou vraždu taxikáře u Liberce stráví Luboš Nigrin a Roman Brykner ve vězení 20 a 18 let. Odvolací Vrchní soud v Praze jim dnes zmírnil původně uložené výjimečné tresty. Rozsudek je pravomocný.

Muži svou oběť ubodali 28 ranami, jako lup si odnesli jen 4000 korun. Prvoinstanční soud původně Nigrinovi uložil 25 let a Bryknerovi 21 let odnětí svobody, a to mimo jiné kvůli mimořádné brutalitě vraždy.


K činu, který se stal loni v únoru, se odsouzení muži přiznali. Oba byli v době činu bez práce, bydleli ve stejném bytě v Jablonci a přes den hráli počítačové hry.


Přepadení vymyslel Nigrin, který čelil exekuci za nezaplacenou elektřinu ve výši 180 tisíc korun. Zaplatit měl i 829 tisíc za
účast na podvodu, v němž figuroval jako takzvaný bílý kůň.


Oběť si pachatelé vybrali náhodou, hledali staršího taxikáře s lepším vozem. Očekávali, že by mohl mít více peněz a že ho snáze přemohou. Zabít taxikáře údajně Nigrina napadlo až v autě.


Podívejte se na starší reportáž o případu:

 


Dostal prý strach, že by je muž mohl identifikovat. Podle soudního znalce neměl taxikář šanci přežít, nepomohla by mu ani okamžitá lékařská pomoc.

tn.cz / ČTK