Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.9. 2011 13:24

Surovec UBIL kamaráda ŽIDLÍ! Odsedí si 11 LET!

kamaráda ubil židlí
Zdroj: Mediafax
Ján Diro surově umlátil kamaráda. Soud mu za to vyměřil jedenáctiletý trest.

Jedenáctiletý trest za zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví s následkem smrti uložil v pátek Krajský soud v Ostravě pětačtyřicetiletému Jánu Dirovi, který dřevěnou židlí ubil k smrti svého známého v garáži v Ostravě-Muglinově, kde spolu bydleli.

O rozsudku informovala mluvčí soudu Lucie Böhmová. "Soud vycházel z výpovědí jiných bezdomovců, kteří také v garáži bydleli, a z posudků soudních znalců. Ti potvrdili, že údery a kopy byly silné a intenzivní," upřesnila mluvčí.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ:


Diro se známým v garáži v říjnu loňského roku popíjel alkohol. Podle obžaloby ho v opilosti bezdůvodně napadl. "Kopal ho nohou, naklekl či našlápl mu do oblasti krku, ranami velké intenzity síly mu způsobil rozsáhlé krevní podlitiny, zlomeniny žeber a roztržení hrtanu, které vedlo k jeho udušení," popsala státní zástupkyně Brigita Bilíková.


V garáži dvojice bydlela osm měsíců. Živili se vybíráním popelnic. "Se Zdeňkem jsem se seznámil na kanále před obchodem v Zábřehu. Denně jsme vypili tři až čtyři krabice vína. Ten večer byl nalitý, několikrát jsem ho kopl a praštil dřevěnou židlí. Ráno ležel na zemi, myslel jsem, že spí," vypovídal v přípravném řízení Diro.


U soudu obžalovaný odmítal vypovídat.


Za zvlášť závažný zločin těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti mu hrozilo osm až 16 let odnětí svobody.

Mediafax/tn.cz