Ukradl více než půl miliardy

Jak vypadá lupič století Procházka dnes? Víme, co dělá v Karibiku

Procházka
Zdroj: TN.cz
Jak nyní může Procházka vypadat?

Policejní agenti jeli do Dominikánské republiky pro lupiče Františka Procházku. Ten jim těsně unikl. Z Karibiku přichází další svědectví o muži, kterého mnozí považovali za mrtvého. Procházka žije a má se údajně velmi dobře.

O tom, že Procházka, který před pěti lety uloupil společnosti GS4 více než půl miliardy korun v hotovosti a zmizel, se ukryl právě v Karibiku, se spekuluje již dlouho. 
 

Poslední snímek, na kterém lupič prokazatelně je, pochází z 2. prosince 2007. Procházku zachytila kamera policejního radaru na dálnici u německého města Jena. Lupič zřejmě mířil na letiště do Frankfurtu nad Mohanem a pak dál do Karibiku.   
 

Nyní jeho úkryt oficiálně potvrdili i kriminalisté. Tvrdí, že Procházka jim těsně unikl v Dominikánské republice, kam si pro něj přijeli. Údajně mu do karet nahrála bouře Sandy, která znemožnila agentům pokračovat v dobře rozjeté akci - více ZDE.
 

Procházkův pohyb po Karibiku potvrdil již dříve také český jachtař Richard (redakce tn.cz má celé jméno k dispozici), který v oblasti dlouhodobě působí. "Procházka tam má jachtu a nežije si špatně," uvedl český námořník s tím, že rozhodně není sám, kdo o Procházkovi ví. Jeho slova později potvrdili nezávisle na sobě další svědci, kteří uvedli, že Procházkovo plavidlo patří v oblasti k těm nejluxusnějším. 
 


 

Podle INTERPOLU se Procházka v Karibiku skvěle vyzná a má zde kontakty z roku 2007, kdy cestoval po Miami. Může se pohybovat v Hondurasu, Dominikánské republice ale i kolem pobřeží Mexika.  

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

sta TN.cz