Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pátrání

Tito grázlové vyloupili zlatnictví na pražském Žižkově. Poznáváte je?

Policie zveřejnila záběry pachatelů ze čtvrteční loupeže ve zlatnictví v Praze. Pátrá po čtyřech lupičích, kteří si odnesli zlaté šperky za milion korun. Kamery je zachytily po loupeži už bez šátků na obličeji. Poznáváte je?

Čtveřice rusky mluvících mužů ve čtvrtek ráno přepadli zlatnictví v Praze na Žižkvoě. Po loupeži se dala na útěk, zahnula do Biskupcovy ulice a při útěku už se nemaskovali tak dobře jako uvnitř, kde měli tváře zahalené šátky. Podle záběrů jim může být kolem třiceti let.
 

Policie doufá, že lupiče někdo pozná a pomůže s jejich dopadením. Na obrázcích z kamer je také patrné, že ke zlatnictví přicházeli společně a ve stejném oblečení - v džínách a mikinách s kapucemi.
 

Čtyři pachatelé si potom odnesli z loupeže šperky za zhruba milion korun, brali hlavně drahé snubní prsteny a těžké zlaté řetězy nejvyšší kvality. To vše si odnesli ve dvou cestovních taškách.
 

"Čtveřice mladých mužů byla vysoká mezi 170 až 180 centimetry, štíhlé postavy. Obličeje si muži maskovali šátky nebo kuklami, na hlavách měli čepice, kukly a kapuce od mikin. S sebou měli tmavé sportovní tašky, kam uschovali odcizené šperky. Během přepadení nehovořili česky, s největší pravděpodobností mluvili rusky nebo jiným východním jazykem," popsala lupiče policejní mluvčí Jana Rösslerová.
 


Pokud můžete policii poskytnout jakékoliv informace k tomuto případu, svědectví o pohybu hledaných mužů nebo jejich totožnosti přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158. "Čtveřice mužů se dopustila trestného činu loupeže a v případě dopadením jim s ohledem na způsobenou škodu hrozí až dvanáctileté vězení," uzavřela Rösslerová.

s přispěním Martina Holka tn.cz / hmr