Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Rozhodnutí soudu

Tato šílená řidička, která i přes desítky zákazů stále sedala za volant, už řídit nebude. Proč?

Určitě si vzpomínáte na řidičku se dvěma desítkami zákazů řízení, která neustále sedala za volant svých aut a riskantní jízdou ohrožovala všechny kolem sebe. Nyní už si nebezpečná řidička za volant nesedne. Proč?

Šílená řidička, která za volant sedala i přes desítky zákazů, už řídit nebude. Ukázalo se, že je psychicky nemocná, a soud pro Prahu 4 dnes rozhodl o tom, že musí podstoupit léčbu v bohnické psychiatrické léčebně.
 

Alice V. za volant bez řidičáku sedala minimálně od roku 2011. Když se ji na její chování ptali reportéři, častovala je peprnými výroky. U soudu jí však už tolik do řeči nebylo. Znalecký posudek jasně potvrdil, že je nebezpečná sobě i okolí. Soud konečně rozhodl, že se žena musí léčit.
 

"Soudce uložil ochranné léčení psychiatrické v ústavní formě," řekla mluvčí městského soudu pro Prahu 4 Libuše Jungová.
 


Není to ještě definitivní konec. Alice V. si podala stížnost proti usnesení hned na místě. I tak ale zase putuje zpátky do Bohnic. Pokud soud stížnost zamítne, čeká ji už definitivně ochranná léčba. Ven by se Alice V. měla dostat, až bude úplně zdravá, jenže její léčení může trvat klidně i celý život.

hmr / Martin Holek tn.cz / TV Nova