Neutekli daleko

Taxikáře v Praze zavraždili dva kluci z Německa! Domů se vrátili vlakem

Velmi rychle vyřešili kriminalisté z pražské mordparty vraždu taxikáře z minulého víkendu. Muže brutálně zavraždili dva uprchlíci z německého pasťáku. Už jsou v cele.

Tělo devětatřicetiletého řidiče taxíku svědci objevili před osmi dny na okraji pole nedaleko Radlické ulice. Okamžitě bylo jasné, že muž nezemřel přirozeně. Podle informací TN.cz byl ubitý sekerou.


Za tři dny měli kriminalisté jasno o tom, co se stalo. "Oběť si v centru metropole v sobotu 8. června večer vyhlédli dva německy hovořící muži (22 a 16), kteří se nechali odvézt do Výmolové ulice, kde taxikáře s loupežným motivem zvlášť surovým způsobem zavraždili," objasnil mluvčí pražské policie Jan Daněk.


Vrazi si kromě hotovosti odnesli i hodinky, mobil a odjeli taxikářovým autem. Pak přesedli na vlak a odjeli zpět do vlasti. "Oba jsou v Německu chovanci výchovného ústavu, ze kterého byli na útěku," doplnil policejní mluvčí.
 


Oba vrazi teď sedí v německé vazbě a řeší se, zda budou souzeni v ČR, nebo doma. Ale protože je jednomu z nich teprve šestnáct, stanou nejspíš nakonec před německým soudem.


V Čechách by jim za brutalitu hrozilo až 20 let nebo i doživotí.

pez TN.cz