Těhotná žena zbila ostravské policisty kabelkou a lahví

Útok gravidní ženy na muže zákona při projednávání dopravního přestupku prověřuje ostravská policie. Žena policistu i strážníka opakovaně udeřila kabelkou, ale i lahví, informovala v úterý policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Třiatřicetiletou těhotnou ženu zastavili strážníci v pondělí kolem 2.15 hodin v Moravské Ostravě, při projednávání přestupku odmítla dechovou zkoušku na alkohol i přítomnost drog a na strážníky i přivolané policisty se obořila vulgarismy.

 

"Agresivita ženy se měla stupňovat, verbálně měla urážet přítomné policisty i strážníky. Nato měla kopnout přítomného policistu tak, že mu měla vyrazit měřicí přístroj k detekci alkoholu z ruky. Policista ženu vyzval, aby zanechala svého protiprávního jednání. Ta měla udeřit policistu lahví do hlavy, poté následoval úder rukou do tváře policisty," popsala mluvčí.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Německý soud poslal za mříže dva Čechy, kteří brutálně zbili důchodce
 

"Policisté se snažili postupovat co nejohleduplněji, žena k nim však měla směřovat nejen vulgarismy "nejhrubšího zrna“, dojít mělo i na kop, údery policistů lahví a nakonec i kabelkou. Pak nezbylo než ženu zpacifikovat," poznamenala mluvčí.
 

Po zadržení agresivní ženu záchranáři převezli k prohlídce. "Policejní komisař zahájil trestní stíhání 33leté ženy pro přečin násilí proti úřední osobě," dodala.

 

fim tn.cz / Mediafax