obsluhoval hokejového krále

Těžká rána pro Jágra! Jeho kamaráda Čužáka sebrala policie

Lubomír Rys
Zdroj: kladenskelisty.cz
Lubomír "Čužák" Rys s hokejovými legendami Jágrem a Šlégrem.

Výsledkem úterní akce s krycím názvem UHLÍ, kterou provedli členové týmu daňové Kobry, je obvinění 29 osob z trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Mezi obviněnými je i Lubomír "Čužák" Rys - věrný přítel hokejové legendy Jaromíra Jágra.

V policejních poutech po velkém zátahu, při kterém kriminalisté zasahovali na 38 místech České republiky, zejména ve Středočeském kraji, skončil kladenský boss Ivan Štípek, který podle informací Lidových novin vytvořil v předchozích letech síť fiktivních firem.

 

Škoda na neoprávněně vyplacených nadměrných odpočtech DPH je asi 290 milionů korun. Jeho komplici byli například někdejší bodyguard Radovana Krejčíře Daniel Macháček a právě i bývalý manažer Jaromíra Jágra Lubomír Rys. Ten dokonce o spolupráci a kamarádství s Jágrem napsal knihu s názvem "Obsluhoval jsem hokejového krále," v níž popisuje 15 let, kdy se slavnému hokejistovi staral o zázemí.

 

Podle závěrů daňové Kobry k trestné činnosti docházelo tak, že několik desítek obchodních společností mělo od roku 2011 vykazovat vysoké obraty ze stavebních činností a každý měsíc uplatňovat nároky na vyplacení nadměrných odpočtů DPH.

 

Obchodní společnosti, v nichž jako jednatelé měli působit tzv. bílí koně, však neměly vykonávat žádnou činnost, neměly vést účetnictví a měly vykazovat jen minimální pohyby na bankovních účtech. V současné době jsou prováděny další úkony v trestním i daňovém řízení. Soud vzal do vazby 3 obviněné osoby. Zbylých 26 obviněných je stíháno na svobodě. 

 

 

Hvězdný Jágr je proslulý, že se své "hokejové rodině" na Facebooku svěřuje se svými pocity a zážitky. K zatčení jeho věrného kamaráda z Kladna, které pro něj musí být bolestné, ale zatím nenapsal nic.

Související témata:
pet TN.cz