Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.5. 2013 21:03
Čtyřnásobná vražda v Brně

PROFILY OBĚTÍ: Tito tři muži a učitelka byli zavražděni v Brně! Hráli spolu v ukulele bandu

Zdroj: TV Nova

V Brně-Ivanovicích byli v noci na čtvrtek zavražděni čtyři lidé. Z činu kriminalisté podezírají dvacetiletého Američana Kevina Dahlgrena. Oběťmi jsou bratři David H.a Filip H. a jejich otec Martin H. s manželkou Veronikou H.

Policie po Dahlgrenovi intenzivně pátrá, je nebezpečný a zřejmě ozbrojený. Jeho obětí se stala rodina jeho tety, manželé Martin (65) a Veronika H. (46) a bratranci Filip (25) a David (16). Veronika H. byla třídní učitelkou a oblíbenou češtinářkou na základní škole.
 

Dahlgrena měli na Moravu poslat rodiče, protože měl psychické problémy. Ty se ale rozhodl vyřešit tím nejhorším způsobem, jakým mohl. Podle policie zavraždil své čtyři hostitele. Hrůzný čin se stal jen tři týdny poté, co přiletěl z USA. Své oběti podřezal, naházel na hromadu v garáži a podpálil je.
 

Podívejte se na souhrnnou reportáž TV NOVA o celém případu brutální vraždy v Brně:
 


 

Dva zavraždění, Martin a Filip byli členy hudebního uskupení Ukulele Orchestra jako Brno. "Bohužel, naši kolegové jsou mezi oběťmi. Proto rušíme všechna vystoupení na nejbližší dny," potvrdill zpěvák orchestru Karel Heřman.

 

Místo činu:

18

GALERIE: Čtyřnásobná vražda v Brně Ivanovicích - místo činu

Zdroj: isifa.com

Čtyřnásobná vražda v Brně - policisté na místě činu - 3

Hodnocení:

 

 

Ukulele Orchestra jako Brno se věnuje netradiční interpretaci světových hitů, třeba od Rolling Stones a Beatles. Sdružení amatérských i zkušených muzikantů má obvykle 12 členů, většina jich hraje na strunný nástroj ukulele. Dnes mělo koncertovat.

 

17

GALERIE: Kapela Filipa H. a Martina H.

Zdroj: facebook.com

Filip H.

Hodnocení:

 

Veronika byla oblíbená i v zaměstnání. Na škole, kde pracovala, vlaje celý den černý prapor – učitelé tragickou zprávu přijali se slzami v očích. Žena učila český jazyk na jedné z brněnských škol a zároveň byla výchovnou poradkyní, všichni žáci si ji nemohli vynachválit. Nejmladší z obětí David byl nadějným fotbalistou.

 

Jaký byl motiv činu, zatím nikdo neví. Američan sice mrtvoly po činu zapálil, aby vraždy zakryl, ale na domě nejsou viditelné škody po požáru. Cizinec narozený v kalifornském Palo Altu, trpí psychickou nemocí, prý prochází složitou krizí vlastní identity a k moravským příbuzným si jel uklidnit nervy...
 

Policie to nekomentovala. Nyní ji zaměstnává především identifikace ostatků. Na facebookovém profilu orchestru přibývají smuteční přání.

 

Martin H. :

14

GALERIE: Martin H.

Zdroj: facebook.com

Martin H. - 3

Hodnocení:

 

Kriminalisté důrazně varují občany, aby se Dahlgrena v žádném případě nepokoušeli zadržet. Jde o nebezpečného muže, který je pravděpodobně ozbrojený, dodala policejní mluvčí Petra Vedrová.

 

Filip H. :

14

GALERIE: Filip H.

Zdroj: facebook.com

Filip H. - 2

Hodnocení:

 

"Po muži intenzivně pátráme a žádáme občany o jakékoliv informace k jeho pohybu. Poznatky o výskytu hledaného muže bez prodlení sdělte na krizovou linku 158," zdůraznila mluvčí.
 

David H.:

14

GALERIE: David H.

Zdroj: facebook.com

David H.

Hodnocení:


Místní jsou případem zděšeni, rodina byla prý velmi spořádaná. Jeden ze sousedů TV Nova řekl, že s hledaným mužem byl před dvěma dny v restauraci na pivu. Připadal mu prý úplně v pořádku a to že by zabíjel, si nedovede vysvětlit.

hel tn.cz / ČTK
Reklama